Folgorosa Branco 2020

9,65 
12,87  /l

Sädelev ja klaar valge vein Atlandi ookeani mõjudega Lissaboni veinipiirkonnast, kolme valge viinamarjasordi stiilne blend, milles saavad kokku tsitruste erksus ja troopiliste lõunamaiste viljade maitsekus

Laos

Tootekood: 5600382880181 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

Folgorosa tähendab portugali keeles rõõmsat meelt ja rõõmsa meele tekitaja on kahtlemata ka see valge vein. Ta on karge ja samas nii sõbralikult omane ja maitsekas. Temas peituvad kolm valget viinamarjasorti – Arinto, Gouveio ja Fernão Pires – on loonud koosluse, milles on nii särtsakat erksust kui pehmet lõunamaist troopilisust. See värvilt helekollane ja roheka sädelusega pehme, kuid samas kirgas vein toob teie maitsemeeltesse äsja valminud sidrunid, rohelised õunad, mahlase ananassi ja mahedates soojades ookeanituultes värelevate suvelillede lõhna.

Jah, see on hea näide lihtsast, kuid suurepärasest Lissaboni veinipiirkonna valgest veinist. Siinne aastaringne niiskus, pea igahommikused udud, soojad, kuid mitte liiga kuumad suved ja mahedad talved – see kõik väljendub erksamaitselistes marjades. Savised-liivased mullad panustavad neisse lisaks mõnusat lissabonilikku mineraalsust.

Selle veini valmimine on olnud tavapärasest pisut pikem. Pärast igast marjasordist eraldi kääritatud veinide kokkublendimist on ta laagerdanud kaheksa kuud roostevabades vaatides veinisettel koos iganädalase ülepumpamisega – sealt ka kõik need võrratud maitsenüansid. Vein on villitud pudelitesse alles saagi korjamise järgse aasta jaanipäeval.

See on tõesti võluv valge vein, mis sobib kalaroogade ja salatite juurde, aga tänu oma eriti harmoonilisele maitsebuketile ka lihtsalt nautimiseks või ka seltskonnaveiniks. Serveerida 10 – 12 kraadi juures.

See vein on n-ö kuldne klassika 300-aastase ajalooga Quinta da Folgorosa veinimajast. Samas sarjas on ka sama nauditavad punane ja roosa vein – Folgorosa Tinto ja Folgorosa Rosé

Tunnustused

Sommelier Wine Awards 2022 – Kuldmedal

Gilbert & Gaillard International Challenge 2022 – Topelt Kuldmedal

Vivino veinisõbrad on sellele veinile andnud hindeks kõrge 3,9 punkti

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Arinto, Viognier, Fernão Pires

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

12,5%

Maht

75cl

Tootja

Quinta da Folgorosa