Folgorosa Tinto 2016

9,65 
12,87  /l

Karge, klaar ja elegantne punane vein, mis annab hästi edasi Atlandi ookeani mõjudega Lissaboni veinipiirkonna eripära, nelja tumepunase ja võimsa viinamarjasordi maitsekas blend

Laos

Tootekood: 5600382880198 Kategooria:
 

Kirjeldus

Folgorosa tähendab portugali keeles rõõmsat ja muretut. See vein on tõesti rõõmsate inimeste jaoks, kuid temas on ka silmapaistev annus stiili. Ta on valmistatud neljast hästi tumedast ja iseloomukast viinamarjasordist, mille hulgas on esindatud Alicante Bouschet, Aragonez, Touriga Nacional ja Syrah. Samas on see vein hoopis teistsugune, kui samadest marjadest vein Lõuna-Portugalist. See punane vein kannab endas Atlandi ookeani niiskete mõjudega ja samas üksjagu bordeaux‘liku liivase-lubjakivise pinnasega Lissaboni veinipiirkonna eripärasid. Ta on justkui kergem, aga tagaplaanil mõnusalt intensiivne, kenade tanniinide ja rikkalike maitsetega.

Folgorosa sarja veinid on valmistatud hästi valitud viinamarjadest, kusjuures veiniks on kääritatud iga marjasort eraldi. Alles seejärel on veinimeister need omavahel kokku timminud ja saatnud veel aastaks veinikeldrisse küpsema. 2016. aasta marjadest vein on nüüdseks laagerdanud veel hulga aastaid ka pudeleis ning on tõesti suurepärane. Seda kinnitab ka 2021. aasta suvel saadud kuldemdal Mundus Vinilt.

See punane vein sobib hautiste ja liharoogade juurde, aga ka külma laua roogade või juustude kõrvale, samuti lihtsalt nautimiseks. Serveerida 16 kraadi juures.

See vein on n-ö kuldne klassika 300-aastase ajalooga Quinta da Folgorosa veinimajast. Samas sarjas on ka sama nauditavad valge ja roosa vein – Folgorosa Branco ja Folgorosa Rosé.

Tunnustused

Decanter World Wine Awards 2023 – Hõbemedal

Mundus Vini 2021 – Kuldmedal

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Alicante Bouschet, Aragonez, Touriga Nacional, Syrah

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

13%

Maht

75cl

Tootja

Quinta da Folgorosa