Château d’Etroyes Chardonnay 2018

17,65 
23,53  /l

Pähklite ja valgete lillede järele lõhnav täidlane ja kergelt tammine Chardonnay Burgundia südamest Côte Chalonnaise’st, laagerdanud 11 kuud uutes ja kasutatud tammevaatides

Laos

Tootekood: 3760091765260 Kategooria:
 

Kirjeldus

Burgundia kuulsad Chardonnay’d on klass omaette. See valgeid lilli, röstitud pähkleid ja heleda viljalihaga puuvilju täis valge burgunder tuleb Château d’Etroyes’ veinimajast Côte Chalonnaise’s, otse Burgundia südames. Väike viinamägi asub täiesti savisel pinnasel ja koosneb üksnes noortest viinapuudest, mis istutatud 9 aastat tagasi. Just nüüd on nad hakanud kandma suurepärast saaki, kuldkollast Chardonnay’d.

Marjadest pressitud mahl on läbinud kiire kääritamise tammevaatides. Pärast seda on vein jäetud 11 kuuks tammevaatidesse laagerdama, kolmveerand neist varem kasutatud ja neljandik tuttuued. Siit siis see mõnusalt pehme täidlus, vaid kerged puidused ja röstised toonid, mõnusad küpsed pähkliaroomid. Samas on ta mõnusalt värske ja klaar, täidlane, aga üldse mitte pealetükkiv. Täiesti kuiv vein, aga mõnusalt maitsekas ja malbelt pehme.

Ja ehk on hea teada, et pudelit ei pea ilmtingimata samal õhtul tühjaks jooma, vaakumkorgi all ja jahedas kannatab ta ilusti järgmisel päeval jätkamist. Nagu ikka tammevaadiveinide puhul muudab õhk teda pisut pehmemaks, aga maitsed säilivad.

See küps, kuid samas värske valge vein sobib niisama nautimiseks või külaliste tervitamiseks õhtusöögi eel, aga samuti on ta hea kaaslane mereandidele, juustustele roogadele, kergele külmale lauale. Serveerida pisut soojemalt, nii umbes 12 – 14 kraadi juures.

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Chardonnay

Piirkond

Prantsusmaa, Burgundia

Veinimeister

Alkoholisisaldus

13,5%

Maht

75cl

Tootja

Château d'Etroyes