Dow’s Fine White Port

15,65 
20,87  /l

Kuldkollane, maitsetest pakatav, mitte liiga magus valge portvein Douro nõlvade iidsetest viinaamarjasortidest, küpsenud kolm aastat tammevaadis, kuulsa Symington Family veinimeistrite toodang

Laos

Tootekood: 5010867230125 Kategooria:
 

Kirjeldus

Dow’s Fine White on kerge ja tavapärasest pisut vähem magus valge portvein. Ta on hõrk ja elegantne, maitseterikas ja nauditavalt harmooniline, pika ja intensiivse järelmaitsega.

See portvein on valmistatud Douro kallastel kasvavatest iidsetest valgetest viinamarjasortidest nagu Viosinho, Rabigato, Malvasia Fina jt. Põhiline osa veinist on seisnud ligi kolm aastat tammevaatides, kuid erilise värskuse andmiseks on veinimeister lisanud lõplikusse segusse pisut vaadis käimata valget veini. Tulemuseks on kuldkollane, ergas, mesine-tsitruseline ja kergelt vürtsikas-pähkline port, mida sobib nautida kas iseseisvalt. lahjendatult tooniku või jääga, samuti erinevates kokteilides. Teda võib kasutada ka toiduvalmistamisel valge veini asemel, näiteks risotos, püreesuppides jne.

Ta on valmis joomiseks ega vaja järelküpsemist pudelis. Kinnises pudelis võib teda hoida aastaid, avatud pudelis üksnes külmkapis ja mitte üle paari kuu.

Sobib aperitiiviks, magustoidu asemele, samuti juustude ja pähklite kõrvale, niisama nautimiseks. Serveerida jahutatult 10 – 12 kraadi juures või jää peal koos laimi- või apelsiniviiluga.

Tunnustused

CellarTracker – 85 punkti

Vivino.com hinnangul kuulub maailma parimate veinide ülemise 10 protsendi hulka.

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Malvasia Fina, Viosinho, Rabigato, Codega

Piirkond

Veinimeister

,

Alkoholisisaldus

19%

Maht

75cl

Tootja

Symington Family Estate