Casa Ermelinda Freitas Branco Reserva Bruto 2012 vahuvein NB! TOP 50 SPARKLINGS OF THE WORLD 2022

22,95 
30,60  /l

Meisterlik ja suursugune vintage-vahuvein valgetest Chardonnay ja Arinto viinamarjadest, mis küpsenud kuus kuud Prantsuse tammevaatides ja seejärel 18 kuud sur lies pudelites, siis taltunud veel poolteist aastat jahedas Casa Ermelinda veinikeldris

Laos

Tootekood: 5608527001194 Kategooriad: , ,
 

Kirjeldus

NB! See suursugune vahuvein on valitud kaks aastat järjest maailma viiekümne parima vahuveini hulka “Top 50 Sparkling Wines of the World” konkursil!

See valge vintage-vahuvein on valmistatud 2012. aasta suurepärasel suvel Lõuna-Portugali liivaväljadel küpsenud kuulsa Chardonnay ja iidse Portugali Arinto marjadest. Esimest, lillelist ja võimsat, on veinimeister Jaime Quendera kasutanud pisut üle poole ja teist, erksat ning värskusest pakatavat Arintot pisut alla poole. Marjamahl on pressitud õrnalt parimatest täiskobaratest ning kiire kääritamise järel on veinisegu läinud koos settega pooleks aastaks Prantsuse tammest vaatidesse laagerdama. Et veini kokkupuude sademega oleks maksimaalne, on segu läinud kord nädalas ülepumpamise. Alles seejärel on vein pandud pudelitesse ja saadetud ajutiste korkidega taas pikkadeks kuudeks veinikeldrisse räkkidele läbima pärmisettel ehk sur lies teist käärimist.

Seega on tegu traditsioonilise vahuveinide valmistamise meetodiga ehk šampanjameetodiga, nagu see Portugali vahuveinimalmistajatel üldsielt ongi tavaks – Charmat’ või muid lihtsamaid meetodeid kasutatakse siin vahuveinide tegemisel haurharva.

See Jaime Quendera vahuvein on aga eriti prantsusepärane. Temas peaaegu täielikult puudub Portugali iidsetele marjadele omane kerge mõrkjus ja seega on ta tulvil küpseid troopilisi maitseid, mille tagant annavad endast märku valged aaasalilled ja tammevaadist saadud kergelt vürtsikas täidlus.

Kuigi see vahuvein ei tule Portugali Champagne’ks nimetatud kuulsaimast vahuveiniregioonist Bairradast, kus ookeani lähedus hoiab marjades suuremat happesust, vaid otse Portugali päikesepaiste südamest Palmelast, on Jaime Quendera osanud meelitada iidsest Arintost välja noorsuliku ja erksa happesuse, mis koos prantsuspäraselt tuttavliku Charonnay’ga pakub nautlejale uhket maitseelamust. Lisaks peen ja kestev mull, võrratu struktuur.

See vahuvein on ilmselt Portugali üks prantsuspärasemaid, kui rääkida “tõsistest” traditsioonilistest mullidest, mis Champagne’i maakonnas maksavad terve väikese varanduse.

See võimas valge vahuvein sobib tugevamate liharoogade, rammusama valge kala, maitsekate padade juurde. Serveerida jahutatult 8 – 10 kraadi juures.

Rõhutamaks ta väärikust, on iga pudel seda vahuveini kaunis pakendis, mis teeb ta sobilikuks kingituseks.

Tunnustused

Concours Mondial de Bruxelles 2022 – Kuldmedal

Top 50 Sparkling Wines of the World for 2022 – Hõbemedal (91/100 punkti)

Top 50 Sparkling Wines of the World for 2021 – Kuldmedal (95/100 punkti)!

Les Citadelles du Vin /Bordeaux 2015 – Kuldmedal

Les Citadelles du Vin / Bordeaux 2012 – Kuldmedal (2009)

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Chardonnay 60%,, Arinto 40%

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

12%

Maht

75cl

Tootja

Casa Ermelinda Freitas

Casa Ermelinda Freitas on 100-aastase ajalooga veinitootja, mille huvitavaks omapäraks on, et seda on algusest peale juhtinud Freitaste perekonna ettevõtlikud naised: 1920-ndatel noorelt leseks jäänud Deonilde, tema tütar Germana, edasi tolle tütar Ermelinda ja alates 1990-ndatest viimase tütar Leonor, kelle juhtimisel on ettevõttest saanud Portugali enim medaleid võitnud veinitootja. Leonorilt valmistub lähiaastail ettevõtte juhtimist üle võtma viies silmapaistev naine, tema tütar Joana, kes hetkel on tööstuse marketingidirektor. Casa Ermelinda-Portugal  

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Casa Ermelinda Freitas Branco Reserva Bruto 2012 vahuvein NB! TOP 50 SPARKLINGS OF THE WORLD 2022”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga