NB! E-pood on kuni 28.02.2024 suletud seoses talvepuhkusega. Hulgiostjatel võtta ühendust sales@milvinhos.com.
 

Bacalhôa Merlot 2019

17,65 
23,53  /l

Täidlane, intensiivne, väga elegantsete tanniinidega meisterlik punane vein Portugali vanimalt Merlot’ viinamäelt, laagerdanud 21 kuud erineva vanusega Prantsuse tammest vaatides

Bacalhoa Logo
Tootekood: 5601237001416 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

Enam kui kolmesaja iidse omamaise viinamarjasordiga Portugalis on rahvusvahelistest marjasortidest veinid alles viimase paarikümne-kolmekümne aasta teema. Bacalhôa veinimaja Lõuna-Portugalis, Setúbali poolsaarel, oli üks esimesi, kes hakkas maailmanimedega marju kasvatama. See punane vein tulebki nende esimeselt Merlot’ viinamäelt, mis rajati 1980-ndate alul päikeselise Azeitão ümbruse savistele-lubjakivistele muldadele. Varsti pärast seda sai Prantsuse mari Merlot Portugalis ka ametliku kasvatamisloa.

Kliima on siin väga lõunamaine, suved on tohutult päikeselised ja kuumad, aga lähedal asuvalt Atlandi ookeanilt tuleb aastaringi mahedat sooja niiskust. Merlot seda kõike armastab. Aga tuleb tõdeda, et tuntud mari on veiniks saanunda siin siiski pisut teistsugune, rikkalikum, päikeselisem, ja tanniinidki, kuigi merloolikult kindlameelsed, mõnusalt ja ladusalt sametised.

Seda Merlot’d on Bacalhôa kuulus veinimeister Filipa Tomaz da Costa valmistanud “aegade algusest” ühtviisi – aeglane kääritamine kontrollitud temperatuuril, kääritamise lõppfaas tihedates ja veinile rohkelt vürtsikust andavates Allier-tammest vaatides, kuhu vein jääb pärast valmimist veel pooleteiseks kuni kaheks aastaks laagerdama. Sest Allier-tammest vaatide mõju veinile on aeglane, kuid tulemus stiilne. Ja seda see punane vein kahtlemata on!

Kui esimene aastakäik seda Merlot’d villiti pudeleisse aastal 1986, siis tuleb tunnistada, et vein on läinud aasta-aastalt üha paremaks ja meisterlikumaks. Eriliselt näib olevat õnnestunud veini 2017. aastakäik (Vivino hinne 4,3!) ja seetõttu otsustasime selle Eesti veinisõpradele maitsmiseks tuua. Imetlege ja nautige koos meiega seda rikkalikku ja stiilset Merlot’d, mis pulbitseb tumeläikivatest ploomidest, niiskest kõdust, sarapuupähklitest, teepervelilledest ja sinistest metsamarjadest.

NB! Andke sellele veinile aega avaneda! Vähemalt pool tundi klaasis imetlemist kulub talle ära enne, kui ta oma tõelise palge lahti teeb. Või siis kasutage veiniõhutajat (varsti ka MilVinhose e-poes uuesti müügil!).

Ja veel – see vein on väga pika järelküpsemise potentsiaaliga! Ta on nauditav täna, aga aastate pärast – kümne-viieteistkümne aasta pärast – tasuks teda võimaluse korral maistat uuesti!

See meisterlik punane vein sobib lihapadade ja grilli kõrvale, tõsisemate juustude juurde, aga ka niisama klaasi hea veini nautimiseks. Serveerida 16 – 18 kraadi juures.

Tunnustused

Vinho Grandes Escolhas – 16,5 punkti

Vivino.com veinikriitikud on andnud selle veini 2017. aastakäigule hindeks ülikõrge 4,3 (!) punkti

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Merlot

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

14%

Maht

75cl

Tootja

Bacalhôa Vinhos de Portugal

Bacalhoa Logo

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Bacalhôa Merlot 2019”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga