Vinhas de Pegões Verdelho 2019 NB! VIIMASED KASTID

8,65 
11,53  /l

Väga maitsekas, päikeseline ja emotsionaalne valge vein Lõuna-Portugali liivaväljadel küpsenud Verdelho viinamarjadest

Välja Müüdud

Laost otsas

Tootekood: 5603016003512 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

Troopiliselt maitsekas ja küpsusest pakatav Verdelho on viinamari, mida sageli leiab valgetest blendidest ühe koostisosana, mille abil veinimeister on soovinud lisada veinile rikkalikkust, pisut lopsakamaid maitseid ja küpsust. Nüüd on teil võimalus maitsta puhtast Verdelhost veini, mis näitab ilmekalt selle viinamarja üdini päikeselist olemust.

Teie klaasis oleks justkui värskelt troopilisest puuviljaaiast toodud küpsete viljade segu: seal on virsikuid ja mangosid, meelaid kirevilju, kirkaid magushapusid tsitruseid, mahlast tilkuvaid pirne ja mesist melonit. Laske sellel veinil suus laiali valguda ning kusagil järelmaitsetes lisanduvad buketti ka valged roosid, kübeke pruuni palmisuhkrut ja siis muidugi võtab teid meelevalda mõnus-mõrkjas viinamarjasus, mis omane kuivale veinile.

Jah, see vein on muidugi kuiv, aga oi kui maitsekas! Selline ongi Verdelho oma tõelises eheduses. Et kõike seda esile tuua, on vein kääritatud jahedas, samuti on marjad toodud viinamäelt hommikujaheduses – nii säilitab vein kogu marjade värskuse. Veinimeister Jaime Quendera on valmistanud selle valge veini minimaalse sekkumisega viinamarjade loomulikku elusse – marjad on läbinud kiire pressi, siis mahl kääritamise roostevadast terasest tankides ja edasi otse pudelitesse. Ei tammevaati, ei pikemat kokkupuudet settega, mis ehedaid maitseid edasi vormiks. See on Verdelho, otsekui tuleks ta nüüdsama küpsete marjade seest!

Seega kui tahaksite maitsta midagi lihtsat, aga tõeliselt rikkalikku, emotsionaalset ja ehedalt lõunamaist, siis avage pudel Vinhas de Pegoes Verdelhot! Suvel-kevadel haakub ta hästi lõhnava aasa ja metsatukas kisendavate lindudega, jahedal talveõhtul kamina ees aga toob teile suve põue!

See rõõmus valge vein sobib väga häsrti niisama nautlemiseks, aga toitudest vist kõige enam valge kala, salatite, suupistete juurde. Serveerida temperatuuril 10 – 12 kraadi, kuumal suvepäeval ka paar kraadi jahedamalt.

Tunnustused

Vivino.com veinisõbrad on andnud selle veini 2019. aastakäigule väga kõrge 3,9-punktise hinde!

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Verdelho

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

12,5%

Maht

75cl

Tootja

Coop. Santo Isidro de Pegões