Azul Portugal Tawny Port 10 Years Old NB! EESTI AASTA VEIN 2021

21,65 
28,87  /l

Kõrgelt hinnatud elegantne ja enam kui kümme aastat tammetünnides küpsenud portvein maalilise Douro jõe äärsetelt viinamägedelt

Laos

Azul Portugal
Tootekood: 5604742001148 Kategooria:
 

Kirjeldus

Selles portveinis on olemas rosinad, kaneel, suhkrust tilkuvad viigimarjad, datlid ja kuivatatud ploomid. Ta on tehtud väga klassikaliselt, esiisade poolt kasutatud veiniteo reeglite järgi neljast viinamarjasordist (tanniinikas Touriga Nacional, lilleline Touriga Franca, karamelline Tinta Barroca ja mustanahaline Tinta Roriz), veini erinevad osad on veetnud vaatides ja suurtes, 8000-liitristes tammetünnides isegi 12 – 15 aastat. Võib-olla pisut üllatavalt, aga selle veini on valmistanud vaid mõned aastad üle kolmekümnene önoloog Luisa Borges, kelle eriline huvi on just portveinid. Olles küll ise üles kasvanud Lissabonis, läks ta ülikooli lõpetamise järel aastal 2008 tagasi esivanemate radadele Dourosse, et jätkata mitme põlvkonna elutööd. Juba aasta hiljem villis ta pudelitesse oma esimese veini, mis sai mitme tunnustuse osaliseks.

See vein, kuigi magus, on väga heas maitsete tasakaalus. Ta on siidise tekstuuriga, teda on lihtne juua ja nautida. Tal on pikk ja rikkalik järelmaitse. Suhkrut on temas 117 g/L ja alkoholi 20%.

Portveini võib avamata pudelis hoida aastakümneid. Avatud pudelis (hoituna jahedas ja pimedas korgi all) säilitab 10-aastane Tawny oma maitsed vähemalt kaks kuud.

Sobib nautimiseks iseseisvalt, pehmete juustude või magustoitude juurde, võib proovida näiteks pähklikoogi või brüleekreemi kõrvale. Kuigi portveini juuakse tavaliselt 16 kraadi juures, siis seda Tawnyt soovitatakse serveerida pisut jahedamalt, temperatuuril 12 kraadi.

Selle meela portveini on valmistanud Douro “tõusev täht”, noor naine klassikalises meeste maailmas, Luisa Borges – tema kohta saab pikemalt lugeda veiniblogist

Tunnustused

Vivino.com hinnangul kuulub maailma parimate veinide ülemise 1 protsendi (!!) hulka – hinne 4,2 punkti.

Aasta vein 2021 – Pronksmedal (Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni tunnustus)

Vinalies Internationales – Hõbemedal (2013)

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Touriga Franca, Tinto Cão, Tinta Roriz, Tinta Barroca.

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

19,5%

Maht

75cl

Tootja

Azul Portugal

Azul Portugal