Aliança Grande Reserva Pinot Noir Brut Nature 2018 NB! UUS VAHUVEIN

35,95 
47,93  /l

Täiesti kuiv, suursugune ja elegantse stiili ning rohke kreemise vahuga espumante, valmistatud Atlandi ookeani uduniisketel viinamägedel küpsenud Pinot Noir viinamarjadest, laagerdanud 48 kuud sur lies

Laos

Aliança Vinhos de Portugal
Tootekood: 5601213196747 Kategooriad: , ,
 

Kirjeldus

See Aliança vahuveinikeldris esmakordselt valminud Grande Reserva kaliibriga brut nature ehk täiesti jääksuhkruvaba vahuvein on tehtud 100% Pinot Noir viinamarjadest. Prantsuse mari Pinot Noir tuleb üksjagu põhjapoolt ja palju kuumemas ning päikeselisemas Portugalis ei olegi teda nii lihtne kasvatada. Siiski mõnes veinimajad proovivad ja siin on üks näide ka suurest õnnestumisest. Bairrada veinipiirkond laiub Atlandi ookeani rannikul ja siin on suhteliselt palju niiskust, meretuuli ja hommikuudusid. See kõik on olnud abiks, et õhukese nahaga Pinot Noir saaks siin sordile omasel viisil valmida ja säilitada vahuveini tegemiseks piisava happesuse. Muidugi on Aliança veinimaja Pinot Noir viinamägi üsna pisike ja parima asendiga – siiski valmis seda vahuveini vaid pisut üle 3000 pudeli.

Et baasvein oleks ideaalne, laagerdati teda enne pudelite saatmist teisele kääritamisele tervelt seitse kuud. Seejärel lisati pärm ja pudelid veetsid sur lies 48 kuud ehk neli pikka aastat. Pärast korgivahetust läksid pudelid veel mõneks ajaks jahedasse keldrisse rahunema.

Tulemus on igatahes suursugune – üsnagi šampanjalik, aga parimas, luksuslikemas mõttes. Ta on pehme ja kreemine, peene vahuga, õhkõrnalt roosaka nüansi ja merevaiguse sädelusega. Värske ja karge, intensiivne ja küpselt puuviljane, röstiste nüansiga. Ta on täiesti kuiv, brut nature, jääksuhkruga alla 1 g/L See on vahuvein, mis räägib sinuga, teda ei saa juua ilma teda märkamata. Ilus ja lõputult nauditav.

Atlandi ookeani äärne väike Bairrada veinipiirkond on kuulus oma Espumantede poolest, mis sageli ei jää isegi prantslaste endi meelest alla Champagne’i kuulsatele ja kallitele vahuveinidele. Ses mõttes on Bairrada vahuveinid maailma mastaabis avalik saladus – šampanja kõlab uhkelt, aga espumante võib olla sama hea või kordades parem. See väga stiilne brut nature grande reserva esindab kahtlusteta parimat, mis Bairradal vahuveinidest pakkuda.

See peen jook sobib kas lihtsalt nautimiseks külaliste tervitamisel ja peo sissejuhatavas osas, aga ta on suurepärane valik ka ahjus küpsetatud  kalaroogade ja heledast lihast toitude juurde. Serveerida jahedalt, temperatuuril 8 – 10 kraadi.

NB! Seda eksklusiivset vahuveini on valmistatud vaid 3616 pudelit. Kuna teda on valmistatud nii vähe, siis pole ta maailmas palju rännanud. Sestap pole tal hetkel isegi veel Vivinos punkte, kuigi ta on seal pälvinud väga positiivset äramärkimist.

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

100% Pinot Noir

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

12,5%

Maht

75cl

Tootja

Aliança Vinhos de Portugal

Aliança Vinhos de Portugal