Primavera D. Duarte Super Reserva Bruto 2020

21,79 
29,05  /l

Punasest Bagast ja valgest Arintost klassikalise meetodiga valmistatud stiilne vahuvein, milles mängivad kokku karged tsitrused, punased metsamarjad, pehme röst ja peened mullid – küpsenud üle 2 aasta (24+ kuud) pudelites sur lies

Laos

Tootekood: 5601178301309 Kategooria:
 

Kirjeldus

Hiljuti oma 80. juubelist tähistanud Caves Primavera veinikelder tõi välja nostaligilise toote – D. Duarte Super Reserva vahuveini, mis oli omal ajal üks nende esimesi tooteid. Ka pudeli kujunduses on kogu see kaunis nostalgia tuntav, väljanägemine sarnaneb väga originaalile. Valmistatud on ta kahest Bairrada kuulsaimast vahuveinimarjast, valgest ja erksast Arintost ning tumepunasest marjasest Bagast. Nagu Portugali espumantede puhul ikka, siis kasutatud on klassikalist n-ö šampanjameetodit, kus jook saab oma mullid otse pudelites toimuva teise kääritamise köigus ehk sur lies laagerdades.

Selle vahuveini jaoks on kasutatud 2020. aasta suvelõpu silmapaistvalt hea saagi marju. Joogis on seega ohtralt kirgast värskust, bagalikku marjasust ja pärmisettel laagerdamisest pehmet ja täidlast rösti ning küpsust. Jah, ta on ühtaegu kirgas, aga ka küpselt täidlane. Ta on maitserikas, pika ja püsiva järelmaitsega, aga väga kuiv, jääksuhkruga vaid 3,6 g/L kohta. Värvilt koristatud viljapõllukollane, milles mõne nurga alt sädelevad imepisikesed smaragdrokekad tulukesed. See on peen ja ilus jook, oma ajaloo vääriline.

See valge vahuvein sobib tervitusjoogiks ja lihtsalt nautimiseks, aga väga hästi ka kalaroogade, mereandide ning samuti lihatoitude juurde. Tänu oma pehmusele ja täidlusele on ta hea kaaslane ka magustoitude kõrval. Serveerida jahedalt temperatuuril 6 – 8 kraadi. Säilitada tasub teda samuti jahedas ja võimalusel hämaras.

NB! See vahuvein on pakendatud kolme pudeli kaupa ilusasse kinkekarpi, mis tuleb komplektina ostes kaasa.

Tunnustused

Portugal Wine Trophy 2023 – Kuldmedal

Concurso de Vinhos e Espumantes Bairrada 2023 – Kuldmedal

 

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Arinto 50%, Baga 50%

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

12,5%

Maht

75cl

Tootja

Caves Primavera