Águia Moura em Vinhas Velhas Reserva Tinto 2016

14,65 
19,53  /l

Ühe iidse viinamäe field blend Douro jõe kallastelt, milles on vähemalt kümme sorti punaseid viinamarju; täidlane ja maitsetest pakatav, elegantne ja sametine, küpsenud 12 kuud erineva vanusega Prantsuse tammevaatides

Laos

Tootekood: 5600397021166 Kategooria:
 

Kirjeldus

Aastasadu tagasi tähendaski Portugalis veinivalmistamine ühe viinamäe marjadest veini tegemist, misiganes sordid siis sellele mäele olid põlvkondade jooksul kasvama pandud. Marjad korjati koos, vähemalt need, mis samal ajal valmisid, ja neist valmistati vein. Niisugused iidsed viinamäed on tänapäeval omamoodi rariteet ja Portugalis nüüd juba seaduse kaitse all. Veinitootjad, kelle maadel sellised iidsed viinapuud kasvavad, kasutavad võimalust teha neist ajaloohõngulisi veine, kusjuures sageli pole niisugustel viinamägedel isegi kõik sordid teada.

See põnev punane vein pärineb Ülem-Dourost,100-aastase Águia Moura talu maadelt, kolm või neli põlvkonda tagasi rajatud punaste marjadega viinamäelt. Hulk seal kasvavaid iidseid sorte on suudetud tuvastada, nende hulgas Tinta Amarela, Touriga Franca, Touriga Francisca, Tinta Roriz ja muidugi ka Portugali ikoon Touriga Nacional. Erinevat sorti marju on selles veinis kokku kümme või isegi üksteist. Kõik nad on panustanud tulemusse midagi ja seda on tõsisel veinihuvilisel tohutult põnev uurida. Selles punases veinis on kannikesi ja roose, tõrva ja palsamit, musta teed, tumedat šokolaadi ja vürtsikat kohvi. Muidugi on temas mustikaid, mustsõstraid ja väheke rohelisi paprikaid, selle taustal õige väheke vaadist vanilli – vein on laagerdanud terve aasta tammevaadis. Mida iga maitsja temast leiab, see sõltub juba meeleolust, seltskonnast, ilmast ja muidugi suupistetest või roogadest, millega koos selle veini kallal maiustatakse.

Uurige ja nautige seda suurepärast Douro veini, et tunnetada ajalugu, viinamarjade salaelu ja iidse veiniteo hõngu!

NB! Sellel põneval punasel veinil on ka valge kaaslane Águia Moura em Vinhas Velhas Reserva Branco, mis on samuti field belnd ühelt iidselt viinamäelt, kust on leitud vähemalt 17 erinevat sorti valgeid viinamarju.

See punane vein sobib grillitud ja küpsetatud liharoogadega, hautistega, keskmiste ja pehmete juustudega. Serveerida temperatuuril 16 – 18 kraadi.

Tunnustused

Wine Enthusiast Magazine – 90 punkti

International Wine Challenge 2017 – Festivalisoovitus

International Wine Challenge 2014 – Pronksmedal

Vinalies Internationales 2014 – Hõbemedal

Vivino.com hinnangul kuulub maailma parimate veinide ülemise 7 protsendi hulka

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Vinhas Velhas (kümne iidse viinamarjasordi segu ühelt viinamäelt, mille hulgas Tinta Amarela, Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Francisca jt)

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

14%

Maht

75cl

Aasatakäik

2016, 2017

Tootja

Casa Agrícola Águia de Moura