Águia Moura em Vinhas Velhas Reserva Branco 2018

13,65 
18,20  /l

Ühe iidse viinamäe field blend Douro jõe kallastelt, milles on esindatud 17 (!) sorti valgeid viinamarju; täidlane, maitsetest tiine ja elegantne valge vein, küpsenud kuus kuud Prantsuse tammevaatides

Laos

Tootekood: 5600397022187 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

Ülimalt põnev valge vein, mis on valmistatud 17 erinevast valgete viinamarjade sordist, mis kasvanud ühel iidsel viinamäel. See on esiisade kombel valmistatud vein, nagu seda tehti aastasadu tagasi, kui ei pööratud tähelepanu viinamarjasortidele, vaid iga talu tegi veini oma viinamarjadest, mis viinamäel koos kasvasid.

See tore valge vein pärineb Portosse suubuva Douro jõe kanjoni idapoolsest otsast, n-ö Ülem-Dourost, kus kõrgused küündivad juba 400 – 500 meetrini ookeanipinnast. 100-aastase Águia Moura talu maadel neli põlvkonda tagasi istutatud viinamäel on tänaseks tuvastatud seitseteist erinevat marjasorti, millest osa on ka kindlalt identifitseeritud, mõned aga isegi asjatundjatele tundmatud. Selles üsna müstilises ja võib-olla isegi kergelt kakofoonilises veinis on kindlalt esindatud vaid Douros kasvav kogu maailma jaoks unikaalne Códega do Larinho, iidne Rabigato, erksameelne Arinto, lilleline Viosinho jt.

Kõik need rohked viinamarjad on panustanud tulemusse ja seda on tõsisel veinihuvilisel tohutult põnev uurida. Selles valges veinis on valgeid ja kollaseid aasalilli, troopilisi vilju, mahlaseid tsitruseid, põnevat mineraalsust, pisut ookeanisoolasust. Kuus kuud küpsemist tammevaadis on lisanud veinile täidlust, küpsust ja peent vürtsikust. Mida iga maitsja temast leiab, see sõltub juba meeleolust, seltskonnast, ilmast ja muidugi suupistetest või roogadest, millega koos selle veini kallal maiustatakse. Igatahes on ta väärt uurimist kui nähtus, mis aitab tunnetada ajalugu, viinamarjade salaelu ja ammutada endasse iidse veiniteo hõngu!

See valge vein sobib tervitusjoogiks, samuti heledamast lihast ja kalast roogade ning suupistete juurde, mereandide ja idamaise köögi kõrvale. Serveerida temperatuuril 10 – 12 kraadi.

NB! Sellel põneval valgel veinil on ka punane kaaslane Águia Moura em Vinhas Velhas Reserva Tinto, mis on samuti field belnd ühelt iidselt viinamäelt, kust on leitud vähemalt kümme erinevat sorti punaseid viinamarju.

Tunnustused

Vivino.com hinnangul kuulub maailma parimate veinide ülemise 5 protsendi hulka

Wine Enthusiast Magazine – 89 punkti

Robert Parker – 88 punkti

International Wine Challenge 2014 – Pronksmedal

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Vinhas Velhas (seitseteist iidse viinamarjasordi segu ühelt viinamäelt, sh Rabigato, Códega do Larinho jt)

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

13%

Maht

75cl

Tootja

Casa Agrícola Águia de Moura

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Águia Moura em Vinhas Velhas Reserva Branco 2018”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga