Desvios Branco 2014

26,85 
35,80  /l

Täidlane ja väga eriline valge vein Ülem-Douro viinamägede 2014. aasta saagist, laagerdanud kaksteist kuud kasutatud tammevaatides ja seejärel aastaid pudelites. Eksperimentaalne ja väga väikesemahuline toodang, mis väljus veinikeldrist alles 2020. aasta kevadel

Laos

Tootekood: 5604742002084 Kategooriad: , , ,
 

Kirjeldus

See valge vein on tunnustatud önoloogi Francisco Baptista värske meistriteos Ülem-Douro viinamägedelt. Valge vein, mille valmimine on kestnud viis aastat alates saagi korjamisest. Valmistatud on ta Dourole ja üldse Põhja-Portugalile iseloomulikust valgest Viosinho marjasordist. See on iidne Portugali sort, mida peetakse äärmiselt kõrgekvaliteediliseks veinimarjaks. Viosinho oli alati ka üks iidsete viinamägede sort, mis on seetõttu esindatud väga paljudes Douro blendides. Üheviinamarjaveine temast eriti sageli ei leia, sest tegemist on kapriisse marjaga, mis nõuab väga palju hoolt ja ideaalseid ilmastikutingimusi, et ta saavutaks maksimumi. Francisco Baptista meelest oli 2014. aasta suvi just niisugune ja ta otsustas võtta ette midagi erilist. Nüüd ongi see vein esmakordselt teie ees – Desvios 2014, väikesemahuline partii, mis käärinud ja laagerdanud erinevast tammest kasutatud vaatides.

Viosinho annab täidlaseid, hea struktuuri ja erksa happesusega veine, milles on rikkalikke maitseid, lõunamaiste lilleaasade lõhnu, troopiliste viljade magusust, küpseid tsitruseid ja tagaplaanil mineraalsust. “See valge vein on tõeline debüüt, kus uskumatud lõhnad ja maitsed kohtuvad suitsuse-vürtsika tammevaadi erinevate varjunditega. Muljetavaldav maitsekus koos säriseva happesuse ja samas ideaalse tasakaaluga,” andis veinile kohe selle väljatulekul väga kõrge hinnangu Portugali juhtiv veini- ja elustiiliajakiri Vinho Grandes Escolhas.

See valge vein on kahtlemata valik erilisteks hetketeks. Ta sobib eeskätt nautimiseks ja viinamarjade ning veinikunsti tunnetamiseks, aga muidugi ka gurmeetoitude juurde, intensiivsete juustude, idamaiste roogade, vürtsikate ja rikkalike toitude kõrvale. Serveerida temperatuuril 12 – 13 kraadi.

NB! Vein on pakendatud kolme pudeli kaupa puitkastidesse, mis tuleb komplekti ostul kaasa.

Tunnustused

Vivino.com on andnud sellele erilisele veinile hindeks kõrge 4,0 punkti

Vinho Grandes Escolhas – 18 punkti

 

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Viosinho

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

13%

Maht

75cl

Tootja

Lua Cheia em Vinhas Velhas