Vulcânico Tinto 2018

20,49 
27,32  /l

Assoori saarte mustal vulkaanilisel pinnasel, soolaste ookeanituulte meelevallas kasvanud marjadest tehtud punane vein, ühtaegu elegantselt kerge ja marjane, teisalt vürtsidest ja vulkaanilistest-mineraalsetest maitsetest tulvil

Laos

Tootekood: 5600869590022 Kategooria:
 

Kirjeldus

Maitsesime seda suurepärast punast veini esimakordselt paar aastat tagasi Lissaboni kesklinnas asuvas ajakirjanike baaris (Clube de Jornalistas), mis on väheseid kohti, kus kohapeal saab Assoori saarte veine nautida. Olime varem proovinud sama sarja roosat, kuid punast ja valget polnudki õnnestunud leida. Siinsamas sai kinnitust, et kui me kunagi veine Eestisse tooma hakkame, siis Vulcânico sari saab olema nende hulgas.

See suhteliselt helepunane vein (ok, helepunane Portugali mõistes, see tähendab – sügavpunane) on väga võluv ja igal aastal õige pisut erinev, sest on tehtud marjadest, mida viinapuuaiad parasjagu annavad – koos on seal Assooride iidsed sordid nagu Saborinho jt ning samuti juba uutelt viinapuudelt tulev saak. See vein ei ole käinud tammevaadis, aga ta on tehtud “aeglase” protsessiga, ilma marju pressimata, vaid üksnes õrnalt purustades, mille järel neil on lastud gravitatsiooni jõul nõrguda ning lõpuks väikestes metallvaatides veiniks käärida.

See vein lõhnab küpsete kirsside järele, kuid on samas vürtsikalt nelgine, adruselt joodine ja pikantselt soolase alatooniga. Tal on kenad tanniinid ja ta on tõesti väga eriline, musta vulkaanilise laava peal ja tormise ookeani poolt ülespaisatud soolavihmade käes kasvanud marjadest ookeanihõnguline ja vulkaaniline vein Portugali kõrgeima mäetipuga Pico saarelt.

See elegantne ja põnev punane vein sobib tõsise punase liha juurde, samuti hästi maitsestatud heledamast lihast roogadega, miks mitte ka külma laua ja suupistetega, aga veel enam – lihtsalt ookeanisaarte maitsete tunnetamiseks ja nautimiseks. Serveerida 16 – 18 kraadi juures.

Assooride, sealsete viinamarjade ja veiniteo ning ajaloo keerdkäikude kohta loe lisa blogiartiklist.

Tunnustused

Vinho Grandes Escolhas – 16 punkti

Vivino.com hinnang sellele veinile on kõrge 3,8 punkti, ta on arvatud maailma parimate veinide ülemise 9 protsendi hulka.

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Saborinho, Touriga Nacional, Aragonez, Castelao, Syrah, Merlot ja veel hulk iidseid Assooride sorte

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

12%

Maht

75cl

Tootja

Azores Wine Company