Vulcânico Branco 2021

22,95 
30,60  /l

Vulkaanilise Pico saare mustal laavapinnasel kasvanud viinamarjadest kuiv valge vein, milles saavad kokku magusad troopilised viljad, Assoori saarte mineraalidest tulvil pinnas ja soolased ookeanituuled

Laos

Tootekood: 5600869590268 Kategooria:
 

Kirjeldus

See põnev ja väga elegantne valge vein on kui kaunis maal, milles sulavad kokku keset Atlandi ookeani asuvate Assoori saarte looduse erksad, kohati ekstreemsed ja ainulaadsed värvingud. Ta on valmistatud vulkaanilise Pico saare mustadel laavaväljadel, sõna otseses mõttes kaljupragudes kasvavate viinapuude marjadest, viinapuid kaitsmas karmide tormituulte ja soolavihmade eest vaid sajandite jooksul inimkätega laotud kivimüürid.

Selles veinis on koos kaks kõige kuulsamat iidset Assooride sorti – Arinto dos Açores ja algupärane Atlandi saartel aastasadade eest tekkinud Verdelho. Viimane on panustanud veini ülevoolavaid troopilisi küpsete virsikute, ananassi- ja füüsalimaitseid, esimene apelsinisukaadi ja sidruneid ning lõputus koguses põnevaid kivise ja vulkaanilise mineraalsuse varjundeid. Jah, see vein oleks kui piserdatud soolaga, sest Assooridel on sool kõikjal, nii maa sees kui õhus.

Andekas noorma põlvkonna veinimeister António Maçanita, keda peetakse üksiti “hullude” veinide tegijaks, on loonud Vulcânico sarja valge, punase ja roosa veini selleks, et tutvustada maailmale Assooride looduse imet. Ka see valge vein on valmistatud minimaalse inimsekkumisega, lastes viinamarjadel – nagu ta ise ütleb – lihtsalt veiniks saada. Küpsed marjad on toodud jahedasse veinikeldrisse, neid on vaid kergelt vajutatud, mitte pressitud, ja lastus siis terve ööpäeva nõrguda. Mahl koos sademega on seejärel pandud väikestesse, umbes 600-liitristesse metallvaatidesse käärima, kuid vaadid on pikali, et tulevase veini kontakt sademega oleks maksimaalne. Tulemus on täidlane ja väga nauditav. See on tõesti nagu killuke Assoori saari maitsja veiniklaasis – vulkaaniline, ookeanimaitseline ja äärmiselt autentne.

Et Assoori saarte maitsetest paremat ülevaadet saada, maitske kindlasti ka sama sarja punast ja roosat veini – Vulcânico Tintot ja Vulcânico Rose‘d.

Assooride, sealsete viinamarjade ja veinide ning ajaloo keerdkäikude kohta loe lisa blogiartiklist.

Tunnustused

Aasta vein 2021 – Hõbemedal (Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni tunnustus)

Vinho Grandes Escolhas – 17 punkti

Robert Parker – 90 punkti

Revista de Vinhos – 17,5 punkti

Vivino.com hinnang sellele veinile on ülikõrge 4,1 punkti, ta on arvatud maailma parimate veinide ülemise 1(!) protsendi hulka.

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Arinto dos Açores (85%), Verdelho (15%)

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

12,5%

Maht

75cl

Tootja

Azores Wine Company