Vila Justa Selection Branco 2021 NB! AASTA VEIN 2023

11,95 
15,93  /l

Roheka sädelusega helekollane ja meeldivalt värske, samas põneva lõunamaiselt küpse buketiga kuiv valge vein Põhja-Alentejo savistelt-kiltkivistelt viinamägedelt

Laos

Tootekood: 5600711947325 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

Täiesti uus vein Lindebrog Wines’i hiljuti soetatud Alentejos asuvast Herdade da Cabeceira veinitalust, esimesest sealsest saagist – ja enne veel, kui ta maailmas müüki jõudis, teenis ta “Eesti Aasta Vein 2023” konkursil pronikmedali! MilVinhose esindajatena olime seda veini Portugalis maitsnud juba mõned kuud varem, siis veel suurest vaadist. Ja meile tundus ta sedavõrd silmapaistev, et otsustasime saata ta veel enne müügile jõudmist võistlusele.

See kuiv valge vein, õhkõrna, lausa vaevumärgatava tammevaadi komponendiga, on kahe valge viinamarjasordi blend. Üks neist on Alentejo “kaubamärk” Antão Vaz, kvaliteetveinide tegijaile üksjagu keeruline mari, ja teine on Arinto. Antão Vaz’i puhul on väga tähtis, millal teda korjatakse. Hetk enne lõplikku küpsemist annab ta erksaid, tistruselisi veine, iga väikegi aeg küpsemist sealt edasi toob aga juurde küpsemaid troopilisi maitseid, pehmeid mee toone, ja üleküpsenuna metallimaitseid. Arinto seevastu on ergas ja krapsakas, lisades veinidesse värskusepuhanguid ja kirkaid suviseid maitseid. Selle ilusa veini puhul on veinimeister pannud need kaks marja ilusasse kahekõnesse. Suvine pehmus ja valge veini puhul nii oluline kirgas värskus on siin täpselt parajas tasakaalus. Siia juurde veel nauditav mineraalne alatoon, mis tuleb Alentejo kiltkivistest-savistest muldadest.

See valge vein sobib oivaliselt kala ja linnulihatoitude juurde, salatite ja suupistete kõrvale. Serveerida 10 – 12 kraadi juures.

Tunnustused

Aasta Vein 2023 – Pronksmedal (Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni tunnustus)

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Antão Vaz, Arinto

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

13%

Maht

75cl

Tootja

Lindeborg Wines