NB! E-pood on kuni 28.02.2024 suletud seoses talvepuhkusega. Hulgiostjatel võtta ühendust sales@milvinhos.com.
 

Vicentino NAKED Arinto Unfiltered 2022 NB! UUS ATLANTILINE VEIN

19,95 
26,60  /l

NAKED sarja ehe ja autentne kuiv vein ookeani-äärsest Arinto viinamarjast, mis on pärast käärimist laagerdanud kuus kuud veinisettel ja seejärel koos settega pudelitesse villitud. NB! Hägune vein, mis jätkab ka pudelis laagerdamist. Võib juua kas hägusana või soovi korral lasta tal enne joomist paar nädalat püstises asendis selgineda

Tootekood: 5607411400211 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

Vicentino atlantiliste veinide hulgas on ka NAKED sari, millega veinimeister Bernardo Cabral pakub maitsjaile võimalust kogeda veine nende maksimaalses eheduses ja autentsuses. See Naked Arinto Unfiltered on aga autentne ja ehe vein lausa “steroididel” – pudelitesse on villitud täiesti filtreerimata, ka loomulikul teel selitamata vein. See tähendab, et igas pudelis on alles osake veinisettest – pärmide jäägid, mahlasse pressimisel jäänud nahkade, seemnete jt osakesed jne. Tavapäraselt jätab Bernardo oma peenemad veinid pärast käärimist veinisettele laagerdama, kuid enne pudelitesse villimist läbivad nad siiski filtreerimise või vähemalt lastakse neil settida ja villimisele läheb vaid ülemise kihi klaar vein. Siin aga segatakse metallvaadis laagerdanud vein enne villimust korralikult läbi, et setet jaguks igasse pudelisse.

Mida see siis annab? Kui võtate niisuguse pudeli ja loksutate teda, siis muutub ta täiesti hägusaks. See ongi sette – ehk kõik see, kust pärinevad veini põnevad maitsenüansid ja mõnus pehme täidlus. Kui vein laagerdab pärast käärimise lõppu settel näiteks neli või kuus kuud (eriti veel regulaarse ülepumpamisega), siis omandab ta üha rohkem maitseid ja nüansse. Kui filtreerimata ja selitamata vein on pudelis, siis toimub sama – ta muutub üha tummisemaks ja nüansirikkamaks. Samas te võite jätta pudeli püstisesse asensisse seisma ja vaadata, kuidas ta mõne nädala jooksul ise selgineb – kogu sade vajub põhja. Nii saate soovi korral juua samas pudelist ka klaari veini. Kuna veinisettes ei ole midagi, mis ei sobiks inimese toidulauale, siis ei ole üldse probleem, kui otsustate pudelit enne vaamist loksutada ja juua just mõnusalt mahedat hägust veini. Valik on teie!

Ent nüüd Arintost. See iidne Portugali mari on algselt pärist Lissaboni veinipiirkonnast, kuid on aastasadadega levinud üle kogu maa kõikjale. Igal pool on ta pisut erinev, kuid siiski äratuntav Arinto – kirka happesusega, tulvil troopilistest maitsetest, mida tasakaalustavad karged köögiviljased toonid. Siin Vicentino rannikul lisanudb Arinto loomupärasele mineraalsusele kuidugi veel hõrk õrn soolakus, eriti veini järelmaitses. Selles eksperimentaalses filtreerimata veinis (mille turule toomine, muide, oli paras katsumus, kuna reeglite järgi ei tohi vein olla hägune) – on muidugi kõiki maitseid veel palju rohkem. Hea mõte oleks ehk võrrelda seda veini sama tootja filtreeritud Vicentino Arinto‘ga – samadest marjadest valge veiniga, mis on samuti laagerdanud viis kuud sur lies, kuid on seejärel tavapärasel moel läbinud filtreerimise.

Toitudest sobib see omapärane valge vein linnuliha- ja kalaroogade juurde, Vahemere köögi ja samuti vürtsikamate roogade kõrvale. Serveerida jahedalt umbes 8 kraadi juures.

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Arinto

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

13%

Maht

75cl

Tootja

Vicentino

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Vicentino NAKED Arinto Unfiltered 2022 NB! UUS ATLANTILINE VEIN”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga