Rovisco Pais Premium Tinto 2019

11,49 
15,32  /l

Klassikaline võimas, tume ja sametine Lõuna-Portugali punane blend, tulvil küpseid musti ja punaseid metsamarju, vürtse ja kerget vanilli, laagerdanud neli kuud Prantsuse ja Ameerika tammevaatides

Laos

Tootekood: 5603016003062 Kategooria:
 

Kirjeldus

See on ehedalt lõunamaine, võimas ja maitsekas punane blend, milles mängivad kokku tugevamaitseline Aragonez, tumelilla ja marjane-lilleline Touriga Nacional ja tanninikas Cabernet Sauvignon. Kõik need marjad on küpsenud Palmela liivastel aladel ja niisketes ookeanituultes kümmeldes viimseni, andes veinisse rikkalikke maitseid. See vein on tume ja sametine, samas meisterlikus tasakaalus, nagu Portugali tunnustatumaid veinimeistreid Jaime Quendera seda ilmeksimatult teha oskab. See vein on valmis joomiseks, kuid ta vajab kindlasti õhku (või aereerimist) enne, kui teda nautima asuda. Samas võiks mõned pudelid panna rahuliku südamega veinikeldrisse ootama, nad võivad seal edasi küpseda kas või kümme aastat ja slelest läheb vein üha sametisemaks.

See punane vein on valmistatud nö pikendatud veiniteoga, kus valmis käärinud vein on jäetud koos marjanahkade ja varrejuppidega veel mitmeks kuuks laagerdama enne, kui ta on dekanteeritud ja pandud tammevaatidesse. See tähendabki tumedamat värvi, rohkem maitseid ja pikka säilivust. Siiski on maailmamarja Cabernet Sauvignoni lisamine klassikalistele Portugali marjadele Touriga Nacionalile ja Aragonezile andnud sellele veinile üsna erksa ja moodsa alatooni.

Ta sobib vürtsikate liharoogadega, eriti hästi veise- ja ulukilihaga, juustudega. Serveerida temperatuuril 16 – 17 kraadi.

Ent mida tähendab veini nimes Rovisco Pais? Selle veinidesarja – maitske kindlasti ka suurepärast Rovisco Pais Reserva Branco‘t – valmistas Jaime Quendera omamoodi tänuavalduseks mehele, kelle kunagistel maadel asub nüüdne kuulus Adega de Pegõese veinimaja, õigemini kohalike viinamarjakasvatajate kooperatiiv. José Rovisco Pais oli siinkandi suurmaaomanik, ärimees ja filantroop, kes annetas elu jooksul palju raha meditsiinisüsteemi ülesehitamiseks, näiteks rajati tema rahadega Lissaboni Alfredo da Costa sünnitusmaja. Tema soov aga oli, et kõik tema poolt tehtud annetused pidid jääma anonüümseks kuni ta surmani. Oma testamendiga annetas ta 1932. aastal lisaks oma maad, üle 800 hektari viljakat maad ja viinamägesid, riigile kuulunud Lissaboni haiglale. Portugali riik otsustas aga selle maa jagada kohalikele talupoegadele. Nii hakkasid tuhanded talupered kasvatama viinamarju. Selleks, et saagist veini teha, asutasid nad kooperatiivi ja just sellest ettevõtmisest süddiski 1957. aastal Adega de Pegões, üks tänane nimekaim Portugali veinitootja, mille tegevjuht ning peaveinimeister on ka selle veini valmistanud hüperkuulus Jaime Quendera.

Tunnustused

Mundus Vini 2024 – Kuldmedal (2021)

Vinalies Internationales 2024 – Kuldmedal (2021)

Berliner Wine Trophy 2023 – Kuldmedal

Concours Mundial de Bruxelles 2023 – Kuldmedal

Mundus Vini 2023 – Hõbemedal

Challenge International du Vin 2023 – Kuldmedal

Vinalies Internationales 2023 – Kuldmedal

Decanter World Wine Awards 2023 – Pronksmedal

Challenge International du Vin 2022 – Hõbemedal

Uva de Oiro 2022 – Kuldmedal

Mundus Vini 2022 – Hõbemedal

Vinho Grandes Escolhas – 16 punkti

Vivino.com veinikriitikud on andnud sellele punasele veinile hindeks kõrge 4,2 punkti

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Aragonez 50%, Touriga Nacional 30%, Cabernet Sauvignon 20%

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

14,5%

Maht

75cl

Tootja

Coop. Santo Isidro de Pegões