NB! E-pood on 24.12 - 28.02 talvepuhkusel. Tellimusi täidame taas 1. märtsist 2023. Hulgiostjatel võtta ühendust sales@milvinhos.com.
 

Rovisco Pais Reserva Branco 2020

10,95 
14,60  /l

Ohjeldamatult päikeseline ja samas väga elegantne valgete marjade blend Lõuna-Portugalist, troopiliselt külluslik ja kergelt vürtsine, laagerdanud kuus kuud Prantsuse ja Ameerika tammevaatides

Tootekood: 5603016004519 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

Peened ja kerged valged veinid on mõnikord omal kohal, aga vahel ihkab hing valget, mis lausa pakatab päikesest ja maitsetest. See Jaime Quendera lõunamaine blend pakub rahuldust neile, kelle hing ihkab täidlast ja kogukat, küpsetest lõunamaistest maitsetest pungil valget veini, mis võib roogade kõrval vabal võistelda punastega ja mida võib rüübata kas või punase liha juurde. Samas on ta ääretult elegantne, stiilne ja puhas, väga harmooniline oma külluslikkuses.

Selles valges veinis mängivad kokku neli lõunamaist viinamarjasorti – keeruline Antão Vaz, mis on pärit veel pisut lõunapoolt Alentejost, üdini troopiline ja küps Verdelho, suvelilli ja puuvilju täis Fernão Pires ja nende kolme kokkusidujana tsitrustest pakatav Arinto. Kõiki neid on selles veinis umbes võrdselt. Ning siia juurde tuleb muidugi tammevaat, täpselt timmitult uute ja kasutatud laudadega, mis on lisanud veinile rösti ja vürtse. Jaimequenderalikult meisterlik tasakaal kõigi nende komponentide vahel ongi teinud sellest veinist oivalise joogi – isegi, kui ta hind jääb üsnagi  igapäevaveinide skaalasse. On ka tõsi, et selliseid veine võite te leida üksnes Setúbali poolsaarelt ja Palmelast, kus päikest ja niiskust jagub lõputult.

See külluslik ja täidlane valge vein sobib nii kala ja linnuliha kui ka punase liha kõrvale ja vürtsikamate-rammusamate hautiste juurde. Serveerida temperatuuril 12 – 14 kraadi.

Ent mida tähendab veini nimes Rovisco Pais? Selle veinidesarja – maitske kindlasti ka suurepärast Rovisco Pais Reserva Branco’t – valmistas Jaime Quendera omamoodi tänuavalduseks mehele, kelle kunagistel maadel asub nüüdne kuulus Adega de Pegõese veinimaja, õigemini kohalike viinamarjakasvatajate kooperatiiv. José Rovisco Pais oli siinkandi suurmaaomanik, ärimees ja filantroop, kes annetas elu jooksul palju raha meditsiinisüsteemi ülesehitamiseks, näiteks rajati tema rahadega Lissaboni Alfredo da Costa sünnitusmaja. Tema soov aga oli, et kõik tema poolt tehtud annetused pidid jääma anonüümseks kuni ta surmani. Oma testamendiga annetas ta 1932. aastal lisaks oma maad, üle 800 hektari viljakat maad ja viinamägesid, riigile kuulunud Lissaboni haiglale. Portugali riik otsustas aga selle maa jagada kohalikele talupoegadele. Nii hakkasid tuhanded talupered kasvatama viinamarju. Selleks, et saagist veini teha, asutasid nad kooperatiivi ja just sellest ettevõtmisest süddiski 1957. aastal Adega de Pegões, üks tänane nimekaim Portugali veinitootja, mille tegevjuht ning peaveinimeister on ka selle veini valmistanud hüperkuulus Jaime Quendera.

Tunnustused

Vivino.com veinikriitikud on andnud sellele valgele veinile hindeks kõrge 4,0 punkti

Mundus Vini 2022 – Kuldmedal

Decanter World Wine Awards 2022 – Hõbemedal

Tootja

Coop. Santo Isidro de Pegões

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Antão Vaz 30%, Verdelho 30%, Fernão Pires 20%, Arinto 20%

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

13%

Maht

75cl

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Rovisco Pais Reserva Branco 2020”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.