Mingorra Colheita Tinto 2021 NB! EESTI AASTA VEIN 2024

10,29 
13,72  /l

Tume ja täidlane, ümarate tanniinidega, püsiva ja pika maitsega punane vein Lõuna-Portugali “mustadest” viinamarjadest, küpsenud kuus kuud Prantsuse tammevaatides

Laos

Mingorra Portugali veinitootja
Tootekood: 5600341340374 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

See on üks neist toredatest Portugali tumedatest veinidest, mis isegi alumises hinnaklassis on nii maitsekad ja rikkalikud, et pudeli avamise järel vajavad pisut aega õhuga kohtumiseks, et ta õige bukett end teile avaks. Liigutage teda klaasis, imetlege ta värvi, nautige väljaarenevaid lõhnu. See on tegelikult põnev teekond, et temaga sõbraks saada.

Selle veini valmistamiseks on kasutatud Lõuna-Portugali traditsioonilisi “musti” viinamarjasorte nagu Alicante Bouschet, iidsed Trincadeira ja Alfocheiro, ning muidugi on neile lisatud Portugali kõige kuulsamat viinamarja tumelillat ja maitsekat Touriga Nacionali.

Tulemuseks on sametine, marjane ja pehmelt vürtsikas punane vein, millest leiab musti metsamarju, lagritsat, nelki, lisaks vanaema päikeselises köögiviljaaias kasvanud maitsetaimi, sekka näpuotsaga tumelillasid kannikesi varjuliselt metsaveerelt. Kuus kuud küpsemist Prantsuse tammevaatides on sõlminud kõik need maitsed nauditavaks ja maalähedaseks tervikuks. See on täidlane, elegantne ja sametiste tanniinidega, pika järelmaitsega kuiv punane vein. Ta sobib tõsiste toitude kõrvale, aga kahtlemata ka iseseisvalt nautimiseks, miks mitte ka suvisel või sügisesel piknikul klaasikest eheda looduse rüpes proovides.

Veiniriiulil võib seda suurepärast veini hoida veel vähemalt viis-kuus aastat. Pudelis aega veetes muutub üha küpsemaks ja ümaramaks.

See punane vein sobib suurte või ka kergemate liharoogadega, väga hästi lambalihaga, aga ka pasta- ja riisiroogadega, miks mitte ka lihtsate võileibadega metsapiknikul. Serveerida temperatuuril 16 – 18 kraadi.

Tunnustused

Aasta vein 2024 – Kuldmedal (Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni tunnustus)

Mundus Vini 2024 – Kuldmedal (2021)

Uva de Ouro 2023 – Kuldmedal (2020)

International Wine Challenge 2023 – Pronksmedal (2020)

Vinho Grandes Escolhas – 16,5 punkti (2020)

Mundus Vini 2021 – Hõbemedal (2019)

International Wine Challenge 2021 – Hõbemedal (2019)

Decanter World Wine Awards 2021 – Hõbemedal (2019)

Challenge International du Vin 2018 – Kuldmedal (2016)

International Wine Challenge 2018 – Pronksmedal (2017)

Decanter World Wine Awards – Festivalisoovitus (2017)

Vivino.com hinnangul kuulub hindega 3,8 punkti maailma parimate veinide ülemise 6 protsendi hulka.

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Trincadeira, Alfocheiro, Alicante Bouschet, Touriga Nacional

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

13,5%

Maht

75cl

Tootja

Herdade da Mingorra

Herdade da Mingorra asub Lõuna-Portugalis, Alentejo maalilisel maastikul, antiikse ajalooga Beja linnakese lähedal. Omas piirkonnas on Herdade da Mingorra üks vanimaid viinamarjakasvatajaid. Alentejole omaselt tegeldakse farmis ka vilja- ja oliivikasvatusega, samuti kuuluvad perekonnale suured mandlisalud.

Herdade da Mingorra veinitootja viinamarjad-MilVinhos

Uvade perekonna viinamägedel kasvab 23 erinevat sorti viinamarju, nende hulgas pea poole sajandi vanuseid viinapuid, lõunamaiseid musti marju, mis omased vaid Portugalile, aga ka moodsaid sorte, mis on populaarsed kogu maailmas. Nende veinitoodang ulatub juba miljoni pudelini aastas ja veinid on hinnatud nii Portugalis kui piiri taga. Väga hea terroir, pikk marjakasvatuse kogemus ja kõrgele seatud sihid viimseni kaasaegses veinitootmises on andnud briljantse tulemuse, mida kiidavad nii veinijoojad kui maailmakuulsad kriitikud.

Mingorra Portugali veinitootja

Sulle võib meeldida ka…