Mingorra Colheita Rosé 2022

10,29 
13,72  /l

Kergemapoolne ja kauni lillelise-marjase maitsetebuketiga, õhkõrnade tanniinidega roosa vein tumelillast Touriga Nacionalist, mis küpsenud Alentejo kuuma suvepäikese all

Laos

Mingorra Portugali veinitootja
Tootekood: 5600341340381 Kategooria:
 

Kirjeldus

Kuumas ja päikeselises Alentejos asuva Mingorra veinimaja meeldivalt värske ja üsna mahe roosa vein, mis on valmistatud vaid ühest viinamarjasordist – tumelillast Touriga Nacionalist. Ta on kaunilt tugevroosa, õhuliste kergete, noorena pea märkamatute tanniinidega, meeldivalt  marjane ja samas tourigalikult lilleline.

Mingorra peaveinimeister Pedro Hipólito on tuntud elegantselt mahedate veinide tegijana, isegi siin metsikult lõunamaises Alentejos. Ja see roosa vein on igas mõttes tema käekiri – kerge ja õhuline, aga tagaplaanil kaunilt iseloomukindel.

See väga gastronoomiline rosé vein sobib vürtsikate idamaiste roogadega, roosa kalaga, Itaalia köögiga, väga hästi ka sushi ja kas või pitsaga. Serveerida temperatuuril 10 – 12 kraadi.

Veiniriiulil võib teda hoida vähemalt kaks-kolm või ka neli aastat.

Tunnustused

Vivino.com on andnud sellele roosale veinile hindeks kõrge 4,0 punkti

Vinho Grandes Escolhas – 15,5 punkti

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Touriga Nacional

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

12,5%

Maht

75cl

Tootja

Herdade da Mingorra

Herdade da Mingorra asub Lõuna-Portugalis, Alentejo maalilisel maastikul, antiikse ajalooga Beja linnakese lähedal. Omas piirkonnas on Herdade da Mingorra üks vanimaid viinamarjakasvatajaid. Alentejole omaselt tegeldakse farmis ka vilja- ja oliivikasvatusega, samuti kuuluvad perekonnale suured mandlisalud.

Herdade da Mingorra veinitootja viinamarjad-MilVinhos

Uvade perekonna viinamägedel kasvab 23 erinevat sorti viinamarju, nende hulgas pea poole sajandi vanuseid viinapuid, lõunamaiseid musti marju, mis omased vaid Portugalile, aga ka moodsaid sorte, mis on populaarsed kogu maailmas. Nende veinitoodang ulatub juba miljoni pudelini aastas ja veinid on hinnatud nii Portugalis kui piiri taga. Väga hea terroir, pikk marjakasvatuse kogemus ja kõrgele seatud sihid viimseni kaasaegses veinitootmises on andnud briljantse tulemuse, mida kiidavad nii veinijoojad kui maailmakuulsad kriitikud.

Mingorra Portugali veinitootja

Sulle võib meeldida ka…