Mingorra Colheita Branco 2022

10,29 
13,72  /l

Elegantne ja nauditav täidlasepoolne, kuid siiski kerge ja päikeseline, troopilistest maitsetest tulvil valge vein Alentejo klassikalistest valgetest viinamarjadest

Laos

Mingorra Portugali veinitootja
Tootekood: 5600341341128 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

See väga gastronoomiline, mahe ja meeldiv, kuid lõunamaiselt maitsekas valge vein on Alentejo klassika, mis valmistatud Mingorra veinimaja peaveinimeistri Pedro Hipólito tundliku käekirjaga. Temas saavad kokku kaks Alentejo iidset marja Antão Vaz ja Verdelho. Viimane neist on troopiline ja maitsekas, hästi suvine ja tulvil küpseid lõunamaiseid vilju. Esimene aga on mari, millest erinevad veinimeistrid võluvad erinevatel viinamägedel küpsenuna välja väga erinevaid maitseid, umbes nagu see on maailmakuulsa Chardonnay’ga. Antão Vaz võib mõnes odavamas Alentejo veinis olla lausa metalselt kõlisev ja väga kõrge alkoholiga, aga ta võib olla ka hõrk ja tundeline, üsna eksootine, nagu selles Pedro Hipólito veinis.

Selles valges veinis on küpset ananassi ja rohelisi õunu, on erksust ja samas sametist mahedust. Ta on väga heas tasakaalus, meeldiva struktuuriga, täidlane ja kerge ühtaegu. Sobib hästi toitude juurde, aga samuti seltskonnaveiniks või niisama nautimiseks.

See väga gastronoomiline valge vein sobib mereandide ja kalaroogade juurde, klapib kokku ka tugevama kalaga, muidugi linnulihaga, samuti külma laua salatite ja lihalõikudega. Serveerida temperatuuril 9 – 10 kraadi.

Veiniriiulil heades tingimustes võib teda hoida vähemalt kolm-neli aastat.

Tunnustused

Vivino.com on andnud selle valge veini 2020. aastakäigule väga kõrge 4,0 punkti, ta on arvatud maailma parimate veinide ülemise 6 protsendi hulka.

Vinho Grandes Escolhas – 16,5 punkti (2021)

International Wine Challenge 2023 – Festivalisoovitus (2022)

Concours Mondial de Bruxelles 2023 – Hõbemedal (2021)

Mundus Vini 2019 – Kuldmedal (2018)

Mundus Vini 2018 – Hõbemedal (2017)

Challenge International du Vin 2018 – Pronksmedal (2017)

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Antão Vaz, Verdelho

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

12,5%

Maht

75cl

Tootja

Herdade da Mingorra

Herdade da Mingorra asub Lõuna-Portugalis, Alentejo maalilisel maastikul, antiikse ajalooga Beja linnakese lähedal. Omas piirkonnas on Herdade da Mingorra üks vanimaid viinamarjakasvatajaid. Alentejole omaselt tegeldakse farmis ka vilja- ja oliivikasvatusega, samuti kuuluvad perekonnale suured mandlisalud.

Herdade da Mingorra veinitootja viinamarjad-MilVinhos

Uvade perekonna viinamägedel kasvab 23 erinevat sorti viinamarju, nende hulgas pea poole sajandi vanuseid viinapuid, lõunamaiseid musti marju, mis omased vaid Portugalile, aga ka moodsaid sorte, mis on populaarsed kogu maailmas. Nende veinitoodang ulatub juba miljoni pudelini aastas ja veinid on hinnatud nii Portugalis kui piiri taga. Väga hea terroir, pikk marjakasvatuse kogemus ja kõrgele seatud sihid viimseni kaasaegses veinitootmises on andnud briljantse tulemuse, mida kiidavad nii veinijoojad kui maailmakuulsad kriitikud.

Mingorra Portugali veinitootja

Sulle võib meeldida ka…