Chateau D’Etroyes Mercurey Rouge Premier Cru “Le Clos l’Eveque” 2019

29,95 
39,93  /l

Suurepärane Pinot Noir, Burgundia klassika parimas mõttes; sädelevpunane, kirkalt kirsine-vaarikane, sekka tumesiniseid metsamarju, õhuliselt vürtsikas, elegantsete tanniinidega, laagerdanud 12 kuud väikestes kasutatud ja osalt ka uutes Prantsuse tammevaatides

Laos

Tootekood: 3760091765420 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

See stiilne Premier Cru punane burgunder on valmistatud muidugi puhtast Pinot Noir’st ja tuleb Burgundia südamest, Château d’Etroyes’ veinimajast Côte Chalonnaise’s. Viinamarjad selle veini jaoks tulevad Mercurey külakese põhjaosa ühelt parimaks peetud viinamäelt, mis omal ajal kuulus lähedalasuvale Chalon-sur-Saône piiskopkonnale. Üksiti valmistati selle viinamäe parimatest marjadest armulauaveini. Veini nimes olev Clos l’Eveque tähendabki piiskopi suletud viinapuuaeda – muide osaliselt on 18. sajandil selle ümber laotud kivimüürid tänaseni säilinud. Praegu annavad aga seal saaki 50-aastased viinapuud. Omaaegne kuulsus elab aga edasi selle viinamäe nüüdses Premier Cru staatuses – vaid 12 protsenti Burgundia viinamägedest kuulub Premier Cru kvaliteediklassi ja neil kasvavate viinapuude marjadest tehtud veine peetakse eriliselt heaks.

Kui n-ö laiatarbe Pinot Noir’d kipuvad olema väga kerged, siis see punane vein kuulub tõsiste jookide hulka, kuid on seejuures viinamarjasordile omaselt elegantselt õhuline. Klaasi kallates valdavad teid kõigepealt küpsete tumepunaste kirsside, vaarikate ja sõstarde aroomid, sealt tagant aga kerkivad esile tumesinised metsamarjad, mustikad ja põldmarjad. Järgmisena tajute kergelt puiduseid aroome, taustal pisut värskelt röstitud kohvi, karget kakaod, isegi õrna lagritsat ning näpuotsaga vürtse. Maitsemeeltele pakub ta kirgast värskust ja erilist puhtust. Ta on väga klaar ja ümar, siidiste ja sirgete, Pinot Noir’le omaselt sitkete tanniinidega, pika meeldiva järelmaitsega.

Marjad selle veini jaoks on korjatud käsitsi ja viidud otse veinikeldrisse purustamisele. Enne purustamist on marjadelt nopitud hoolikalt ära kõik väiksemadki varrejupid. Veini kääritamisel on kasutatud temperatuuri pikaldast ja aegast tõstmist kuni 30 kraadini, et võimaldada veinil ammutada marjanahkadest maksimaalselt värvi ja tanniine. Kogu kolmenädalase käärimisprotsessi vältel on veinisegu läbinud igapäevase ülepumpamise – jällegi selleks, et marjasegust valguks veinisse maksimaalselt maitseid ja tundeid. See tähendab üksiti, et veinil on suur järelküpsemise potentsiaal – teda võib veinikeldris säilitada vähemalt 10 aastat. Ja kindel on ka, et seda veinbi võite te pudeli avamise järel juua vaid klaasi või paar ja hoida ülejäänu korgi all järgmiseks päevaks – ta on sama hea!

See elegantne punane vein sobib nii valge kui punase liha juurde, olgu otse grillilt või rikkalikus kastmes hautistena, samuti pehmete juustude ja mitmesuguste suupistete, näiteks pasteetide või külmade lihalõikude kõrvale. Veinimeistri soovitus on nautida teda 17 – 18 kraadi juures. Tegelikult sobib see vein soojemal aastaajal ka pisut jahedamana.

Tunnustused

Wine Enthusiast Magazine – 92 punkti

Vivino.com veinikriitikud on andnud selle punase veini viimastele aastakäikudele järjekindlalt hindeks kõrge 4,1 – 4,3 punkti (2019. aasta veini kohta hinnangud veel puuduvad)

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Pinot Noir

Piirkond

Prantsusmaa, Burgundia

Veinimeister

Alkoholisisaldus

14%

Maht

75cl

Tootja

Château d'Etroyes