Primavera Bairrada Colheita Branco 2018

7,95 
10,60  /l

Troopiliste pehmete maitsetega õrnalt tsitruseline valge vein Atlandi ookeani äärse Bairrada uduniisketelt viinamägedelt, hea kaaslane kergetele suvistele roogadele

Välja Müüdud

Laost otsas

Tootekood: 5601178111229 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

Primavera – see on kevad! See valge vein on tore ja lõunamaine valik, mõnusalt aprikoosine ( – see on Bical!) ja kirgas (Arinto!).

Ta on valmistatud kahest iidsest Bairrada valgete viinamarjade sordist – aprikoosisest Bicalist ja tsitruselisest Arintost, mis küpsenud Atlandi ranniku hommikuudustel viinamägedel. Marju on pärast pressimist hoitud lühikest aega – 12 tundi – marjanahkadel, seejärel on vein kiirelt kääritatud kontrollitud temperatuuril ja villitud pudelitesse, mis on pandud mitmeks kuuks keldrijahedusse rahunema.

Sellel veinil on tore võime avatud pudelis vaat et paremaks muutuda. See on tõeliselt hea valik aeglastele veininautijatele, kes tahaksid maitsa vaid klaasikese ja jätta veini ka järgmisteks päevadeks. Proovisime seda veini teisel ja ka kolmandal päeval – esile kerkisid põnevad marjased maitsed, ta muutus ümaramaks, kuid silmapaistvalt nauditavaks. Veini säilitamiseks tasub ta üsna pea pärast avamist kinni korkida (vaakumkorgiga või ka näiteks tavalise portveinikorgiga) ja külmkappi panna. Veel mitme päeva jooksul võite pudeli kallal siis vähehaaval maiustamas käia.

See valge vein sobib seltskonnaveiniks, aga ta on ka väga gastronoomiline, väga hea valik erinevate toitude kõrvale, alustades suupistete ja salatitega ning lõpetades linnu- ja sealiha või kala ja mereandidega. Selles valges veinis on pisut vähem lillelisust, kui kuuma ja liivase Lõuna-Portugali valgetes. Aga ta on tõesti tore valik neile, kes otsivad mõnusealt maitsekat valget veini.

Veinimeistri soovitus on serveerida seda valget veini pisut jahedamalt, umbes 8 – 10 kraadi juures.

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Arinto, Bical

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

12%

Maht

75cl

Tootja

Caves Primavera