Pátria Tinto 2017

7,80 
10,40  /l

Marjane ja mahlakas, pehmete tanniinidega punane kuiv vein kuumas Lõuna-Portugalis küpsenud mustadest viinamarjadest

Välja Müüdud

Laost otsas

Tootekood: 5601377001611 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

See on tore ja lihtne vein, mis on valmistatud kahest Lõuna-Portugali tõsisest viinamarjast Trincadeirast ja Aragonêsist (Portugali versioon Tempranillost). Ta pole käinud tammevaadis, kuid on veetnud esmase kääritamise järel terve aasta inoksvaatides, kus on toimunud selginemine ja filtreerimine. Seejärel on lastud tal enne müügivalmis saamist veel kolm kuud pudelites rahuneda. Portugallased on veiniteos väga põhjalikud ega kiirusta veini kvaliteedi arvelt. Nüüd ongi ta valmis – tore, kuid üsna tugev seltskonnavein, mis sobib pea igasse olukorda.

Pátria veiniseeria on loodud Portugali rahva tugeva iseloomu ja võiduka ajaloo ülistamiseks. Veinimeistrid Rui Veladas ja Tiago Garcia ütlevad, et on püüdnud panna neisse veinidesse portugallaste meelekindlust, uhkust oma maa üle, aga ka hea annuse tundelist nostalgiat ja tagasihoidlikkust. Just selliseks on kujunenud ka meie mulje portugallastest pärast aastaid nende maal ringivaatamist ja nendega suhtlemist. Nad on tõesti visad ja kindlameelsed, kuid samas lõunamaalste jaoks ebaharilikult vaiksed ja tagasihoidlikud. Sisemuses hästi sarnased meile, eestlastele.  Just seetõttu mõtlesime, et Pátria võiks sobida ka meile siin Eestis oma isamaa ülistamiseks.

See vein on hea kaaslane grilli kõrvale, aga samuti kanalihatoitude ja juustude juurde. Serveerida 16 kraadi juures, suvel võib ka pisut jahedamalt.

Tunnustused

Uva de Ouro 2021 – Hõbemedal

 

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Trincadeira, Aragonês

Piirkond

Veinimeister

,

Alkoholisisaldus

14,5%

Maht

75cl