NB! E-pood on kuni 28.02.2024 suletud seoses talvepuhkusega. Hulgiostjatel võtta ühendust sales@milvinhos.com.
 

Pátria Branco 2017

7,80 
10,40  /l

Iseloomukas valge kuiv vein Lõuna-Portugali Alentejo veinipiirkonnast, mis sarnaneb pisut valgele kuivale portveinile

Välja Müüdud
Tootekood: 5601377001628 Kategooria:
 

Kirjeldus

Pátria veiniseeria on loodud Portugali rahva kangelasliku iseloomu ja võiduka ajaloo ülistamiseks. Veinimeistrid Rui Veladas ja Tiago Garcia ütlevad, et on püüdnud panna neisse veinidesse portugallaste sisemist tugevust ja uhkust oma maa üle, samas ka tundelist nostalgiat ja tagasihoidlikkust. Just selliseks on kujunenud ka meie mulje portugallastest pärast aastaid nende maal ringivaatamist ja nendega lähemalt suhtlemist. Nad on tõesti tugevad ja kindlameelsed, kuid samas lõunamaalste jaoks ebaharilikult vaiksed ja tagasihoidlikud. Sisemuses hästi sarnased meile, eestlastele.  Just seetõttu mõtlesime, et Pátria veinid võiksid sobida ka eestlastele oma isamaa ülistamiseks.

Selle veini omapära on veel see, et erinevatel aastatel võib ta koostis olla pisut erinev – tootja valib tema valmistamiseks igal aastal just need kodupiirkonna (mägise Reguengos-Monsarazi ümbrus) viinamarjad, mis soovitud loomuga veini jaoks kõige paremini sobivad. Praegu müügil olev 2017. aasta vein on tehtud laimisest-aniisisest Gouveiost ja erksa happesuse ning troopiliste nootidega Arintost.

Esimesel aastal-pooleteisel meenutab see valge vein oma intensiivsuses üsna tugevalt valget kuiva portveini (white dry port). Gouveio ongi üks peamisi valge pordi viinamarju, temast valmistatud veinid on täidlased ja väga iseloomuka maitsega. Pange tähele, et selles lõunamaiselt temperamentses veinis on ka alkoholi mitu pügalat rohkem, kui tavapäraselt valgelt veinilt ootaks – tervelt 13,5 protsenti! Kui vein pudelis edasi küpseb, muutub ta üha mahedamaks, teravad nurgad taltuvad, kuid põnevad maitsed jäävad.

Seega on see vein tõesti tugev, nagu üks väikerahvas ajaloo tuultes olema peab. Oma kanguse tõttu sobib see vein eeskätt toitude juurde, aga neile, kes armastavad valget ja täiesti kuiva portveini, kahtlemata ka iseseisvalt nautimiseks. Sellel veinil on pikk säilitamispotentsiaal – teda võib hoida pudelisse villituna veinikeldris hulk aastaid kartmata, et ta käest läheks.

Sobib karpatšo ja sushi kõrvale, mereandide ja kalaroogade juuurde, vürtsikamate ja rasvasemate toitude kõrvale. Serveerida jahedalt ehk 9 – 10 kraadi juures. Võib juua ka jääga jahutatult.

 

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Arinto, Gouveio

Piirkond

Veinimeister

,

Alkoholisisaldus

13,5%

Maht

75cl

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Pátria Branco 2017”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga