Palácio da Bacalhôa Tinto 2016

56,95 
75,93  /l

Suursugune, võimas, meisterliku struktuuriga ja lõputult elegantne punane vein Lõuna-Portugalist, mis on arvatud maailma parimate veinide tippu. Rikkalikult maitsekas ja harmooniline, laagerdanud poolteist aastat väikestes delikaatse röstiga Prantsuse tammevaatides ja seejärel aastaid pudelites

Laos

Bacalhoa Logo
Tootekood: 5601237000181 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

Selles silmapaistvas, võimsas ja rikkalikus punases veinis on olemas kõik meisterlik: hunnitud aroomid, metsikult küpsed marjad, rikkalik piprane vürtside valik, lisaks must šokolaad, kerge küps röstisus, pähkline varjund. Ta on ühtaegu harmooniline ja isepäine, suurelt võimas ja väljapeetult elegantne. Temas on tugevad ja nauditavad tammised tanniinid ja samas pakatab ta värskusest. See on suur punane vein, mis on käärinud kõige tummisemal moel koos marjanahkade ja settega, seejärel küpsenud kaheksateist kuud väikestes uutes Prantsuse tammevaatides ning sealt edasi veel aastaid jahedas veinikeldris pudelitesse villituna. Ta on juba kolmandat aastat müügis, valmis maitsmiseks ja nautlemiseks, kuid maailma parimate veinikriitikute sõnul on kahtlemata tegemist veiniga, mis veel aastaid areneb ja muutub, küpseb edasi ja avab end teile iga mõne aja järel üha uutest üllatavatest külgedest.

Sellise veini valmistamise võtab Lõuna-Portugalis asuv paljukiidetud Bacalhôa veinimaja ette vaid kõige erilisematel aastatel. 2014. oli selline aasta, mil Bacalhôa parimatel moodsatel viinamägedel küpses Cabernet Sauvignon, Merlot ja Petit Verdot eriliselt hästi. Need kolm marjasorti ongi selles veinis kokku saanud – temas on kolmandik Cabernet’d, ligi 40 protsenti Merlot’d ja näpuotsaga Portugali kuuma päikest hullult armastavat termperamentset Petit Verdot’d. Kuigi kõik need marjasordid võivad tundunda teile väga Prantsuse-pärased, tuleb arvestada, et punaka kiltkiviseguse Setubali poolsaare terroir koos Euroopa kuumima päikesepaiste ja Atlandilt tuleva soolase ookeaniniiskusega on vorminud neist midagi väga lõunamaist.

See punane vein vajab kindlasti pudeli avamise järel õhku, lubage seda talle! Või siis kallake ta karahvini ja alles sealt mõne aja pärast klaasidesse. Nautige ja imetlege teda aeglaselt! See vein on Portugali kuulsaima “vanema põlvkonna” naisveinimeistri Filipa Tomaz da Costa imeline ja palju tunnustust leidnud looming. Millal tuleb välja selle veini järgmine aastakäik, pole täna veel teada. Eelmine kord oli aastal 2009 ja tolle aasta veini võib leida ehk vaid mõne veinikollektsionääri isiklikust veinikeldrist. Seega – naudime nüüd täiega aastat 2014!

See tõeliselt eriline punane vein sobib kokku tõsiste liharoogadega, metsloomapraega, mahkala grilliga, pikalt laagerdanud juustudega. Serveerida 16 – 18 kraadi juures.

NB! Palácio da Bacalhôa Tinto 2014 on Bacalhôa veinimaja nimivein ja pakendatud kolme pudeli kaupa stiilsetesse puitkastidesse. Kaunis jõulukingitus tõelisest veinisõbrast heale sõbrale!

Tunnustused

Vivino.com on arvanud selle veini maailma parimate veinide ülemise 1 protsendi hulka ülikõrge hindega 4,5(!) punkti

Wine Enthusiast Magazine – 94 punkti

Vinhos Grandes Escolhas – 18,5 punkti (2017. aastal valitud 30 parima Portugali veini hulka)

Revista de Vinhos – 18 punkti

Mundus Vini 2015 – Kuldmedal (2009)

Decanter World Wine Awards 2015 – Festivalisoovitus (2009)

International Wine Challenge 2012 – Festivalisoovitus (2009)

 

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Cabernet Sauvignon, Merlot, Petit Verdot

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

14,5%

Maht

75cl

Tootja

Bacalhôa Vinhos de Portugal

Bacalhoa Logo