NB! E-pood on kuni 28.02.2024 suletud seoses talvepuhkusega. Hulgiostjatel võtta ühendust sales@milvinhos.com.
 

Dona Ermelinda Grande Reserva Tinto 2017

34,65 
46,20  /l

Võimas, suur ja äärmiselt tõsine punane vein Lõuna-Portugalist, kuue maitseka viinamarjasordi blend, küpsenud 18 kuud väikestes Prantsuse tammevaatides ja seejärel poolteist aastat pudelites. Jaime Quendera looming, mida valmistatakse vaid erilise saagiga aastatel

Tootekood: 5608527000470 Kategooriad: , ,
 

Kirjeldus

See on vein, mille tegemise võtab Casa Ermelinda veinimaja peaönoloog Jaime Quendera ette vaid erandlikult headel marjaaastatel. Viimati oli selline aasta 2013 ja nüüd siis 2017 – selle aasta marjadest vein ongi äsja veinikeldrist välja lubatud ja nüüd maitsmist ootamas. Valmistatud on ta “uutest” marjadest ehk Casa Ermelinda moodsatest istandustest, mis rajatud viimasel kahekümnel aastal.

Marjasorte on selles veinis lausa kuus erinevat – see on iidsete Portugali sortide Touriga Nacionali, Touriga Franca, Trincadeira ja Aragonezi nauditav kokkumäng maailmasortide Cabrent Sauvignoni ja Syrah’ga. Kõik need marjad on tugevad, tumedad, Lõuna-Portugali kuuma päikesepaiste all küpsenult ka lõputult maitsekad ja meelad, panustades veinisse mustade marjade küpseid maitseid, metsalilli ja šokolaadiseid-nahkseid toone. Ent veinimeister on otsustanud sellesse veini tuua ka ohtralt peent ja vürtsikast Prantsuse puitu. Vein on käärinud esimese nädala jahedas, et nahkadel veedetud aega pikendada – sellest ka pea läbipaistmatu tumepunane värvus. Edasi on vein läinud kaheksateistkümneks kuuks väikestesse 225-liitristesse Prantsuse tammevaatidesse laagerdama, kust on temasse imbunud põnevaid vürtse, rösti ja suitsusust. Seejärel pudelitesse villituna on vein jätkanud veel poolteist aastat küpsemist jahedas veinikeldris (grande reserva kvaliteedinõuded). Alles seejärel – 2020. aasta hilissügisel on pudelid saanud külge sildid ja vein on lubatud müüki. Ja siin ta ongi, suursuguse struktuuriga, tihe ja täidlane, maitsetest pakatav punane vein, mis on küps joomiseks, aga juhul, kui tal lastakse seista, siis jätkab veel aastaid laagerdamist pudelites, muutudes ajaga üha küpsemaks.

See tõeliselt suur punane vein sobib tõsiste liharoogade, ulukiprae, vürtsikate hautiste ja tugevate juustude juurde. Serveerida temperatuuri 16 – 18 kraadi.

Seda veini võib juua kas kohe (NB! võtke siiski aega ta aereerimiseks veiniklaasis või kasutage karahvini) või siis ka järgmise 15 kuni 20 aasta jooksul. See on äärmiselt suure järelküpsemise potentsiaaliga punane vein, mida võib heades tingimustes (jahe, hämar, pudel külili) hoida soovi korral paarkümmend aastat, aga ilmselt kauemgi. Võib-olla viie-kuue aasta pärast ta enam ei vajagi pikka aereerimist ega karahvini kallamist ja avab end maitsjale juba klaasis. See sõltub ka säilitamistingimustest. Igatahes võite selle veini peale olla alati kindlad – ent suhtuge temasse aupaklikult!

NB! See suursugune punane vein on pakendatud kaunisse disainkarpi, mis teeb temast ilusa kingituse heale veinisõbrale.

Heitke pilk ka Dona Ermelinda sarja punasele reservale ja valgele reservale, samuti lihtsatele ja nauditavatele igapäevaveinidele Dona Ermelinda Tinto ja Dona Ermelinda Branco. Kõik ned on Casa Ermelinda veinimaja kõige medaliterohkemad veinid.

Tunnustused

Revista de Vinhos – 17,5 punkti (märkega “Tippvein luksuslikust valikust”)

Vinho Grandes Escolhas 2023 – Pressipreemia

Wines of Portugal 2021 – Kuldmedal

Portugali Sommeljeede Ühingu Kuldmedal 2021

Vivino.com hinne sellele veinile on ülimalt kõrge 4,5 (!) punkti ja ta on arvatud maailma parimate veinide ülemise ühe (!) protsendi hulka.

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Touriga Nacional 25%, Touriga Franca 10%, Aragonês 20%,
Trincadeira 15%, Cabernet Sauvignon 15%, Syrah 15%

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

15%

Maht

75cl

Tootja

Casa Ermelinda Freitas

Casa Ermelinda Freitas on 100-aastase ajalooga veinitootja, mille huvitavaks omapäraks on, et seda on algusest peale juhtinud Freitaste perekonna ettevõtlikud naised: 1920-ndatel noorelt leseks jäänud Deonilde, tema tütar Germana, edasi tolle tütar Ermelinda ja alates 1990-ndatest viimase tütar Leonor, kelle juhtimisel on ettevõttest saanud Portugali enim medaleid võitnud veinitootja. Leonorilt valmistub lähiaastail ettevõtte juhtimist üle võtma viies silmapaistev naine, tema tütar Joana, kes hetkel on tööstuse marketingidirektor. Casa Ermelinda-Portugal  

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Dona Ermelinda Grande Reserva Tinto 2017”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga