Dona Ermelinda Branco 2018

8,15 
10,87  /l

Intensiivne, südant soojendav, troopiliste maitsetega valge kuiv vein päikeselisest Lõuna-Portugalist, mis on kolm kuud laagerdanud Prantsuse ja Ameerika tammevaatides

Laos

Tootekood: 5608527000418 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

See üks neist Portugali valgetest, mis sobib jahedamasse kliimasse, sooja tuppa, kui õues on hall taevas ja kallab vihma või sajab lund. Tal on suvistest kergetest valgetest hoopis rohkem iseloomu, troopilisi maitseid, mesiseid alatoone. Selles veinis on kõik pea ideaalses tasakaalus: happelisus, magusus, alkohol ja puidused toonid. Selle tõestuseks on ka pea lõppematu medalite nimekiri, mida vein aasta-aastalt konkurssidelt koju toob. See kuiv valge vein säilib pudelis kolm-neli aastat.

Sobib kala ja linnulihaga, salatite, pastaroogadega. Serveerida 10 – 12 kraadi juuures.

Tunnustused

Challenge International du Vin 2020 – Kuldmedal

Vinalies Internationales 2018 – Hõbemedal

Japan Wine Challenge 2017 – Kuldmedal

ProdExpo 2017 – Kuldmedal

Vinalies Internationales 2017 – Hõbemedal

International Wine Challenge 2017 – Hõbemedal

China Wine and Spirits Awards 2017 – Kuldmedal

Vienna International Wine Challenge 2017 – Kuldmedal

Brazil Wine Challenge 2016 – Kuldmedal

San Francisco Wine Competition 2016 – Kuldmedal

New York International Wine Competition 2016 – Kuldmedal

Berliner Wein Trophy 2016, 2017 – Kuldmedal

China Wine and Spirits Awards 2016 – Kuldmedal

+ veel suur arv tunnustusi. See on üks MilVinhose e-poe medalirikkamaid valgeid veine.

Tootja

Casa Ermelinda Freitas

Casa Ermelinda Freitas on 100-aastase ajalooga veinitootja, mille huvitavaks omapäraks on, et seda on algusest peale juhtinud Freitaste perekonna ettevõtlikud naised: 1920-ndatel noorelt leseks jäänud Deonilde, tema tütar Germana, edasi tolle tütar Ermelinda ja alates 1990-ndatest viimase tütar Leonor, kelle juhtimisel on ettevõttest saanud Portugali enim medaleid võitnud veinitootja. Leonorilt valmistub lähiaastail ettevõtte juhtimist üle võtma viies silmapaistev naine, tema tütar Joana, kes hetkel on tööstuse marketingidirektor. Casa Ermelinda-Portugal Casa Ermelinda Freitas asub Lõuna-Portugalis, Palmela veinipiirkonnas, kus viinamarjad kasvavad liivasel pinnasel, kus ammustel aegadel laius Atlandi ookean. Siin on palju päikest, parajalt niiskust ja viinamarjade jaoks justkui paradiis. Casa Ermelinda põhimõtteks on, et marjade kokkuostuga nad ei tegele - kogu veinitoodang valmistatakse viinamarjadest, mis kasvavad oma spetsialistide hoolsa silma all ettevõttele kuuluval 450 hektaril. Casa Ermelinda viinamarjapõldudel kasvab kolmkümmend erinevat sorti marju, millest Portugali ühe kuulsama veinimeistri Jaime Quendera juhitud meeskond valmistab ligi viitkümmet erinevat veini, alates väga hea hinna ja meisterliku kvaliteediga seltskonnaveinidest kuni eksklusiivsete toodeteni välja. Casa Ermelinda-Portugal Ettevõtte kogutoodang on umbes 115 000 000 pudelit aastas, mis Portugali mõistes teeb Casa Ermelindast ühe oma maa suurima veinitootja. Aga nagu Freitaste perekonna naised on otsustanud, siis ükski samm ettevõtte laienemiseks ei tule kvaliteedi arvelt: Casa Ermelinda Freitase veinid on toonud ainuüksi sel sajandil rahvusvahelistelt ja sisemaistelt veinikonkurssidelt koju kaugelt üle 1000 medali.

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Fernão Pires, Arinto, Antão Vaz, Chardonnay

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

13,5%

Maht

75cl

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Dona Ermelinda Branco 2018”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga