Mingorra Imaginem 2011

9,25 
12,33  /l

Suur ja rikkalik, kontsentreeritud maitsetega, sametiste tanniinidega Lõuna-Portugali vein, keeruline ent põnev, küpsenud 12 kuud Prantsuse tammevaatides

Laos

Mingorra Portugali veinitootja
Tootekood: 5600341348523 Kategooria:
 

Kirjeldus

See on üdini lõunamaine punane vein, mille ilu peitub ta võimsuses. Tume šokolaad, tubakalehed, õige pisut lehtedekõdu, mustad küpsed marjad ja palsam. Põldmarjad, mustad ploomid, suhkrustama läinud moosipurgi põhi, mida sai maal vanaema juures vargsi sahvris limpsimas käidud. Ei, ta ei ole magus, ta on kuiv vein – aga nii suur ja vajab aega avanemiseks. See on vein, mis vajab dekanteerimist või aereerimist. Või siis avage pudel paar tundi varem, sest klaasis teda järele oodata te ei suuda nii pikalt – ta aroomid on selleks liiga kutsuvad.

Valmistatud mustadest ja maitsekatest, üdini küpsetest marjadest, mis lausa pritsivad päikest – Alicante Bouschet, tumelilla Touriga Nacional, Syrah… ja tegelikult ka natuke iidset Alfrocheirot (nagu tunnistas veinimeister, kuigi pudelisildil seda kirjas pole). Seejärel kaksteist kuud Prantsuse tammevaati ja siis veel aasta pudelites jahedas veinikeldris rahunemist. Tal on tõeliselt sametised ja viimistletud, pehmed, lausa soojad tanniinid. See on punane vein, mis lausa januneb selle järele, et teda tundma õpitaks,  ja mis peamine – nauditaks! “See on rikkalik ja peibutav vein, moodne Alentejo klassika parimas headuses,” formuleeris tema kohta oma hinnangu Portugali juhtiv veiniajakiri Vinho Grandes Escolhas.

See tugev punane vein sobib liharoogadega, vürtsika grilliga, ahjupraega, samuti laagerdanud juustudega. Serveerida temperatuuril 18 kraadi.

NB! Vajab dekanteerimist või üsnagi pikka õhutamist klaasides!

Veiniriiulil heades tingimustes võib seda punast veini hoida vähemalt seitse-kaheksa aastat.

Tunnustused

Vivino.com on andnud sellele valgele reservale hindeks kõrge 3,9 punkti

Portugali Sommeljeede Ühingu Kuldmedal 2021

Mundus Vini 2021 – Hõbemedal (2016)

Decanter World Wine Awards 2021 – Hõbemedal

Mundus Vini 2019 – Kuldmedal (2014)

Vinho Grandes Escolhas – 17 punkti

Revista de Vinhos – 17 punkti

 

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Touriga Nacional, Syrah, Alicante Bouschet

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

14%

Maht

75cl

Tootja

Herdade da Mingorra

Herdade da Mingorra asub Lõuna-Portugalis, Alentejo maalilisel maastikul, antiikse ajalooga Beja linnakese lähedal. Omas piirkonnas on Herdade da Mingorra üks vanimaid viinamarjakasvatajaid. Alentejole omaselt tegeldakse farmis ka vilja- ja oliivikasvatusega, samuti kuuluvad perekonnale suured mandlisalud.

Herdade da Mingorra veinitootja viinamarjad-MilVinhos

Uvade perekonna viinamägedel kasvab 23 erinevat sorti viinamarju, nende hulgas pea poole sajandi vanuseid viinapuid, lõunamaiseid musti marju, mis omased vaid Portugalile, aga ka moodsaid sorte, mis on populaarsed kogu maailmas. Nende veinitoodang ulatub juba miljoni pudelini aastas ja veinid on hinnatud nii Portugalis kui piiri taga. Väga hea terroir, pikk marjakasvatuse kogemus ja kõrgele seatud sihid viimseni kaasaegses veinitootmises on andnud briljantse tulemuse, mida kiidavad nii veinijoojad kui maailmakuulsad kriitikud.

Mingorra Portugali veinitootja

Sulle võib meeldida ka…