Ilha do Pico Terroir Vulcânico Verdelho 2019

29,95 
39,93  /l

Ääretult elegantne ja viimistletud ookeanimaitseline Verdelho Pico saare laavaväljadelt, mineraalsusest pulbitsev ja samas verdeljolikult troopiliste nüanssidega, meresoolase maiguga

Laos

Tootekood: 5609296000784 Kategooria:
 

Kirjeldus

See ookeanisaarte Verdelho on meelas ja maitsetelt väga rikkalik ning paljukihiline, samas äärmiselt kirgas, viimistletud ja elegantne. Küpsetest marjadest nõrgunud mahl on kääritatud ja väike osa (viiendik) sellest on läinud pooleks aastaks kasutatud, peaaegu neutraalsetesse tammevaatidesse laagerdama. Ülejäänud vein on sama aja veetnud metallvaatides sur lies küpsedes, mis on lisanud maitsebuketile ohjeldamatuid nüansse. Kollased lilled, aniis, räni, keelel on tunda isegi natuke savi, taustal kerge karri ja sidrunikoortest sukaad, ja ohtralt soolakat mineraalsust. Vein, mis on kui hetkeline külaskäik kaugetele ookeanisaartele.

2019. aasta saagist sai seda veini vaid 6999 pudelit!

See meelas valge vein sobib kalaroogade ja mereandide ning väga hästi ka linnulihatoitude, salatite-suupistete ja pisut vürtsikama idamaise köögi juurde. Serveerida 10 – 12 kraadi juures.

Assoori saarte unikaalne veinitegu ongi eriti kuulus eeskätt oma valgetest viinamarjasortidest veinide poolest. Ent vaid vähesed on neid veine maitsnud – Assooridel toodetakse veini jätkuvalt nii vähe, et seda on raske leida isegi Portugali mandriosas. MilVinhose e-pood on aga selles osas suur erand – meil on müügil nüüd juba kahe peamise Assooride tootja veinid. Lisaks António Maçanita loodud Azores Wine Company‘le on nüüd Eestis olemas ka valik Picowines‘i veine, mis valminud teise korüfee-veinimeistri Bernardo Cabrali käe all.

Pico saare vanima veinitootja laavaveinide sari annab hästi edasi Assoori saartel kasvanud viinamarjadest veinide võlu. Vulkaanilisel basaltpinnasel kiviklibu sees kasvavad viinapuud ammutavad sügavale kivimipragudesse ulatuvate juurte kaudu endasse omapäraseid mineraalseid ja soolakaid maitseid. Ka õhk on kesk Atlandi ookeani asuvatel Assoori saartel sõna otseses mõttes soola täis, ookeanilained piserdavad soolast vett kaldast kaugele. Et viinapuud soolavihmades ei kõrbeks laotakse iga viinamarjataime või taimedegrupi ümber aedik, mis neid tuule ja soola eest kaitseb. Pico saar on pea üleni kaetud kiviaedikutest labürindiga – seda peetakse teiseks maailma suurimaks inimkätega ehitatud rajatiseks Egiptuse püramiidide järel.

Loe juurde Assoori saartest ja sealsetest veinidest ka blogiartiklit siit.

Tunnustused

Vivino.com hinnang sellele veinile on kõrge 4,1 punkti, ta on arvatud maailma parimate veinide ülemise 3(!) protsendi hulka

Vinho Grandes Escolhas – 17,5 punkti

Revista de Vinhos – 7 punkti

Robert Parker – 90 punkti (2020)

Robert Parker – 89 punkti (2019)

 

 

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

13%

Maht

75cl

Tootja

Picowines