Herdade Grande Tinto Grande Reserva 2018 kinkepakendis

35,95 
47,93  /l

See on üks neist suurtest punastest veinidest, millele on raske leida konkurente: viimseni täidlane, tume, viimistletud, lõputult elegantne. Küpsenud kaksteist kuud uutes Prantsuse ja Ameerika tammevaatides

Laos

herdade-grande
Tootekood: 5605361331166-1 Kategooria:
 

Kirjeldus

See erakordne vein on sündinud Alentejo veinipiirkonnas, eriliste veinide poolt kuulsa Vidigueira linnakese lähistel, nüüd juba üle 100-aastase ajalooga Herdade Grandes. Lança’de perekonna neli põlvkonda on siin maad harinud, viinamarju ja oliivipuid kasvatanud ning veini valmistanud. Nad ise ütlevad, et jumal on õnnistanud nende esiisade poolt valitud talukohta erilise pinnase ja mikrokliimaga. Noor Mariana Lança, kes koos õdede-vendadega on veinitootmist üle võtmas pensioniikka jõudnud isalt António Manuelilt, väljendab ka meie külaskäigu ajal igal võimalusel tänulikkust, et nende perekonnal on nii hästi läinud. Nad teevad palju tööd, aga nende veinid ja ka oliiviõlid saavad järjest medaleid ja üha kõrgemaid punkte kriitikutelt. Mariana pakkus meile juba esimesel kohtumisel neljateist veini, millest kõigile oli Robert Parker andnud vähemalt 90 punkti, paljudele ka rohkem. Nüüd ongi üsna mitu Herdade Grande punast ja valget veini juba hulk aastaid MilVinhose e-poes müügil, lisandumas on ka veinimaja uued amforaveinid ja seni ainus rosé.

See punane Herdade Grande 2018. aasta Grande Reserva on paljude MilVinhose e-poe püsiostjate varasema lemmiku, sama veini kuulsusrikaste 2013. ja 2015. aastakäigu järeltulija. Selle taseme veini päris igal aastal ei tehtagi, vaid ainult siis, kui on parimad viinamarjaaastad. 2014. , 2016. ja 2017. aasta jäidgi vahele ja nüüd on teie ees uus võimas punane vein 2018. aasta marjadest, esimest aastat täiesti valmis joomiseks (soovitavalt siiski dekanteerimisega), kuid nagu eelmisedki – ääretult pika ja põneva järelküpsemispotentsiaaliga. Seda veini võib veinikeldris hoida kindlasti paarkümmend aastat, võib-olla rohkemgi.

Tegu ei ole kahtlemata lihtsa veiniga. Kui pudel avada, tuleks võtta tema jaoks rohkelt aega (või siis kasutada karahvini või aeraatorit). See punane-mustjas vein on tugev ja tihe, seest tolmkuiv, kuid tammise tugevuse alt mahlakalt marjane. Temas on nahka, tõrva ja vürtse. Seda kõike on pakkunud Herdade Grande maadel kasvanud iidsed viinamarjad Alicante Bouschet, Touriga Franca ja Touriga Nacional, mille veinimeister on sobitanud kokku pisut moodsama Syrah’ga. “See on vürtsikas, küps ja rikkalik, üdini tume ja võimsate tanniinidega vein, mis on nüüd valmis joomiseks, kuid jääb kestma veel kauaks,“ on kirjutanud Roger Voss oma hinnangus. Portugali kuulsaim veiniajakiri Vinho Grandes Escolhas kiidab uue aastakäigu puhul veini imelist tekstuuri, maitsete intensiivsust ja tugevate tanniinide püsivust.

Seega, kel mängulusti, siis proovige kindlasti! Või üllatage kingitusega head sõpra – pudelid on pakendatud ühekaupa torudesse.  Võimalik on osta ka kolmene komplekt, kus pudelid on elegantses mustas siidpaberis ja puitkastis.

Sobib suurte liharoogadega, iseseisvalt veinigurmaanidele. Serveerida temperatuuril 16 – 18 kraadi.

Tunnustused

Vivino.com on andnud sellele veinile hindeks üsna pöörase 4,3 punkti – ta kuulub maailma parimate veinide ülemise 1 (!) protsendi hulka.

Concours Mondial de Bruxelles 2019 – Kuldmedal

Wine Enthusiast Magazine – 91 punkti

Robert Parker – 92 punkti

Wines of Portugal Challenge 2018 – Kuldmedal

International Wine Awards 2018 – Hõbemedal

International Wine Challenge 2017, 2018 – Hõbemedal

 

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Alicante Bouschet, Syrah, Touriga Franca, Touriga Nacional

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

14,5%

Maht

75cl

Tootja

Herdade Grande

herdade-grande