Herdade do Rocim Verdelho 2020

15,95 
21,27  /l

Ilusa ja elegantselt õrna lõhnabuketiga kuiv valge vein, mis on aga sisemiselt võimas ja verdeljolikult lõunamaine ning lopsakas. Väga gastronoomiline vein, mis lausa januneb korraliku kalaroa või vaagnatäie mereandide järele

Laos

Tootekood: 5600314040096 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

Õige Verdelho on ikka võimas, lopsakas, lõunamaine ja tulvil sooja suveõhtut. Hommikusöögi juurde oleks ta ehk pisut isekas valik, aga päeva lõpuks võiks söögilauale valida just midagi säärast. Õrn ja kergelt lilleline lõhnabukett teeb hea sissejuhatuse, aga vein ise on täidlane ja äärmiselt nauditav just toiduga. Samas on see tammevaadita Verdelho oma maitseterohkes jõulisuses väga meisterlik ja elegantne. Herdade do Rocim on veinimaja, kust midagi kehvemat lihtsalt ei tulegi.

Lisaks suvelilledele on selles veinis ohtralt troopilisi vilju, selliseid pigem kollase viljalihaga küpseid ploome ja virsikuid, pisut ka tundmatuid lõunamaa maitseid – ja siis muidugi järelmaitses see meeldiv mõrkjas toon. Milline kooslus peenelt maitsestatud kala või linnupraega!

See ilus ja karakteriga Verdelho sobib kalatoitude, mereandide, aga samuti linnuliha ning isegi sealihatoitude juurde. Serveerida temperatuuril 10 – 12 kraadi.

NB! Samast Rocimi veinimaja sordiveinide sarjast on MilVinhose e-poes müügil ka kaks suurepärast punast veini  Herdade do Rocim Alicante Bouschet ja Herdade do Rocim Touriga Nacional – proovige kindlasti ka neid!

Tunnustused

Vinho Grandes Escolhas – 17 punkti (2020)

Revista de Vinhos veiniajakiri – Best Buy (2019)

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Verdelho

Piirkond

Veinimeister

,

Alkoholisisaldus

12,5%

Maht

75cl

Tootja

Herdade do Rocim

Vaid 20-aastase ajalooga Herdade do Rocim on näide sellest, kuidas ka ühe inimese unistused võivad muuta maailma. Rocimi tegevjuht ja peaveinimeister Catarina Vieira otsustas agronoomina ülikooli lõpetades, et ei suundu oma vanemate eeskujul ärisse, vaid soovib kätt proovida alal, millega omal ajal tegeles üks ta vanaisadest, kes oli kodukoha tunnustatum veinitegija. Tänaseks on Catarina üks kahekskast Portugali uue ajastu tunnustatumast naisveinimeistrist, kelle kuulsus ulatub kaugele üle kodumaa piiride. Koos önoloogist abikaasa Pedro Ribeiroga on neist saanud tandem, kelle kõrgtasemelised, elegantsed ja isikupärased veinid võidavad üha uusi medaleid. Rocimi tugev külg on ka suur rõhk jätkusuutliku põllumajanduse põhimõtete järgmisele, et viia kokku esivanemate tarkus moodsate ja keskkonnasääslike tehnoloogiatega. Rocimi omanduses on viinamäed Lõuna-Portugalis Aletejos, Vinho Verdes riigi põhjaosas ja niiskel-tuulisel Atlandi rannikul Leiria lähistel. See võimaldab valmistada suurt valikut erinevaid kõrgtasemelisi veine. Rocimi toodang on kasvanud ligi miljoni pudelini aastas, millest umbes pool müüakse kodumaal ja teine pool kaugemal, Europpa riikidest Aasia,  Aafrika ja Ameerikani välja. MilVinhos on Rocimi veinide ametlik esindaja Eestis.