Château La Brie Bergerac Blanc Sec 2020

9,95 
13,27  /l

Valgete põllulillede, sõstraõite ja tsitruseaia järele lõhnav kerge ja klaar valge vein Lääne-Prantsusmaalt, Bergeraci veinipiirkonnast, valmistatud Sauvignon Blanc ja Sauvignon Gris viinamarjadest

Välja Müüdud

Laost otsas

Kategooria:
 

Kirjeldus

Veetlevalt aromaatne, kerge ja habras valge vein Lääne-Prantsusmaalt, milles Sauvignon Blanci täiendab vähetuntud roosanahaline viinamari Sauvignon Gris. Need kaks Sauvignoni on kaugetest aegadest sugulased, aga Sauvignon Gris on nii vähe levinud, et Euroopas leiabki teda vaid siit Lääne-Prantsusmaalt, Bordeaux’ lähistelt. Ka siin kasvatavad ja kasutavad teda väga vähesed – tegu on madala saagikusega ja väga varakult valmiva marjaga, mida on raske veinivalmistamisse sobitada. See on ka peamine põhjus, miks see mari nii vähe levinud on. Ometi on tal oma võlud, mis ka selles valges veinis hästi esile tulevad. Kuigi Sauvignon Gris (mida vahel nimetattakse ka roosaks Sauvignoniks) on paksu ja roosaka-hallika, pisut kohmaka nahaga mari, on ta seest täiesti valge mahlaga. Tema põhiline erinevus Sauvignon Blancist ongi see, et marjad lähevad hästi magusaks ja maitsekaks ning nad on ka kõrge happesusega.

Selles veinis on Sauvignon Gris’d vaid kümnendik, aga veini aroome nautides ja teda maitstes tunnetate suurt erinevust puhta Sauvignon Blanc’iga võrreldes. Ta on justkui hapram, aga erilise värskuse ja võluga. Temas on kauneid valgeid aasalilli, puhkenud sõstraõisi ja mahlaseid tsitruseid.

See habras ja elegantne valge vein sobib kergete kalaroogade, grillitud mereandide, köögiviljade ja kergete külmade suupistete juurde. Serveerida 8 – 10 kraadi juures.

Tunnustused

Concours des Grands Vins de France a Macon 2021 – Kuldmedal

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Sauvignon Blanc 90%, Sauvignon Gris 10%

Piirkond

Prantsusmaa, Bergerac

Veinimeister

Alkoholisisaldus

13,5%

Maht

75cl

Tootja

Château La Brie