Campo da Vinha Vinho Verde NB! UUS VINHO VERDE VEIN

8,79 
11,72  /l

Kirkalt tsitruseline, aga samas küpselt troopiline, suviselt maitsekas ja õrna mulliga Vinho Verde valge vein, peaaegu täitsa kuiv ja pisut vähema alkoholiga

Laos

Tootekood: 5600712449125 Kategooriad: , ,
 

Kirjeldus

Campo da Vinha tuleb Vinho Verde veiniregiooni Atlandi ookeani poolsest otsast, kus viinamägesid jahutavad ka kuumadel suvekuudel soolakas-niisked ookeanituuled. Siinsed laugjad nõlvad, millel laiuvad viinamäed, on kiltkivised ja osalt saviliivased. Kuna niiskust on palju, tulevad viinamarjad erksad ja mahlakad. Ning selle veini valmistamiseks kasutatud kaks marjasorti – kirkalt happene Loureiro ja pehmelt troopiline Trajadura – on moodustanud veinivaadis oivaliselt kokkumängiva terviku.

Marjad on korjatud varahommikul ja lastud veinikeldris enne purustamist täiendavalt jahtuda. Käärimine ja hilisem laagerdamine on toimunud metallvaatides. Tulemuseks on värskusest pakatav, aga suviselt maitseküllane ja värskendavalt kihisev valge vein, milles on kirkaid ja ka pehmemaid-täidlasemaid toone. Marjadest on temas esindatud ülekaalukalt Loureiro (80 protsenti), aga väga ilus ja omanäoline Vinho Verde mari Trajadura, kuigi selles veinis vähemuses, mängib siin olulist rolli – te tunnete ta kohe ära, eriti pärast mõne puhtast Loureirost Vinho Verde veini maitsmist. See küpselt troopiline, südasuvine, puuviljamahlast tilkuv nüanss on veiniklaasis lausa imeline. Ja alkoholi on temas Vinho Verde veinidele omaselt üksjagu vähem – vaid 11%.

See suvine valge vein sobib kokku kalaroogade ja linnulihatoitudega, salatite, suupistete ja miks mitte isegi magusate küpsiste või hea koogiga. Muidugi on ta igati sobilik valik lihtsalt niisama mõne klaasi kerge valge veini nautimiseks. Serveerige teda temperatuuril 8 – 10 kraadi.

Tunnustused

Portugal Wine Trophy 2022 – Kuldmedal

Sommelier Wine Awards 2020 – Kuldmedal

Berleiner Wine Trophy 2020 – Kuldmedal

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Loureiro 80%, Trajadura 20%

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

11%

Maht

75cl

Tootja

Casa Ermelinda Freitas

Casa Ermelinda Freitas on 100-aastase ajalooga veinitootja, mille huvitavaks omapäraks on, et seda on algusest peale juhtinud Freitaste perekonna ettevõtlikud naised: 1920-ndatel noorelt leseks jäänud Deonilde, tema tütar Germana, edasi tolle tütar Ermelinda ja alates 1990-ndatest viimase tütar Leonor, kelle juhtimisel on ettevõttest saanud Portugali enim medaleid võitnud veinitootja. Leonorilt valmistub lähiaastail ettevõtte juhtimist üle võtma viies silmapaistev naine, tema tütar Joana, kes hetkel on tööstuse marketingidirektor. Casa Ermelinda-Portugal  

Sulle võib meeldida ka…