Gábia Vinho Verde Loureiro NB! UUS VINHO VERDE VEIN

9,79 
13,05  /l

Loorberiõite järele lõhnav tuhkkuiv ja väga elegantne, erksa happesuse ja kerge mulliga võluvalt lihtne Vinho Verde, mille on valmistanud Portugali kuulsamaid vinimeistereid Jaime Quendera

Laos

Tootekood: 5600712449040 Kategooriad: , ,
 

Kirjeldus

Kõik algas sellest, et Lõuna-Portugalis, liivases-päikeselises Palmelas asuv viiendat põlve naiste juhitud vainimaja Casa Ermelinda Freitas ostis pool tosinat aastat tagasi üles väikse veinitalu vihmases-rohelises Vinho Verdes Portugali põhjapiiril. Casa Ermelinda peaveinimeister, ülemaailmselt kuulus ja kuldse käega viinamarjavõlur Jaime Quendera, kelle uskumatud veinid on  tänaseks võitnud üle kogu maailma tuhandeid kuldmedaleid, sai sellega juurde uusi marjasorte, millega katsetada. Portugalis pole lubatud kõikide viinamarjasortide kasvatamine kõikjal, vaid on sorte, mis kuuluvad üksnes kindlasse veinipiirkonda. See õhkõrn ja peaaegu vesivalge vein on valmistatud puhtast Loureirost, mis on just üks selline, kuuludes kindlalt Vinho Verde regiooni.

Loureirot peetakse Vinho Verde Minho piirkonna nooblimaks viinamarjaks. Ta on iidsetest aegadest kuulunud pea kõikide Vinho Verde blendide koostisesse (enamasti koos Arinto, Alvarinho ja Trajaduraga), kuid viimasel kümnendil on hakatud valmistama Loureirost ka kirkaid ja eriliselt õrnu sordiveine. Loureiro tähendab tõlkes loorberit. Valkjasrohelisest Loureirost veinid ongi karged, kerge loorberi- ja heinamaahõnguga, lõhnavad hunnitult apelsini- ja akaatsiaõite järele, pakkudes tähelepanelikule maitsjale ka küpsete õunte ja virsikute järelmaitseid.

See Jaime Quendera valmistatud Vinho Verde on veetlevalt kuiv, karge ja kirgas, delikaatselt peen ja samas siiski küpselt lõunamaine.

See valge vein on elegantne versioon kergest Vinho Verdest, mis sobib oivaliselt täiendama merendidest, kalast või ka linnulihast roogasid ja suupisteid. Klaasi kallates ja hiljem suus on sellel veinil ka õrnalt tajutav mullilisus. Ta tahab olla jahe, nautige teda temperatuuril 8 – 10 kraadi.

Tunnustused

Portugal Wine Trophy 2022 – Kuldmedal

Korean Wine Challenge 2020 – Hõbemedal

International Wine and Spirit Competition 2020 – Pronksmedal

 

 

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Loureiro

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

12%

Maht

75cl

Tootja

Casa Ermelinda Freitas

Casa Ermelinda Freitas on 100-aastase ajalooga veinitootja, mille huvitavaks omapäraks on, et seda on algusest peale juhtinud Freitaste perekonna ettevõtlikud naised: 1920-ndatel noorelt leseks jäänud Deonilde, tema tütar Germana, edasi tolle tütar Ermelinda ja alates 1990-ndatest viimase tütar Leonor, kelle juhtimisel on ettevõttest saanud Portugali enim medaleid võitnud veinitootja. Leonorilt valmistub lähiaastail ettevõtte juhtimist üle võtma viies silmapaistev naine, tema tütar Joana, kes hetkel on tööstuse marketingidirektor. Casa Ermelinda-Portugal  

Sulle võib meeldida ka…