Vinhas de Canivães Douro Tinto 2019

10,29 
13,72  /l

Kuulsa Casa Ermelinda veinimaja esimene Douro-vein, lihtne ja võluv nagu klaasitäis küpseid kirsse, valmistatud klassikalistest Douro punastest marjadest, küpsenud ligi aasta Prantsuse tammevaatides

Laos

Tootekood: 5600712449255 Kategooria:
 

Kirjeldus

Selle veini valmistaja, Portugali üks kuulsamaid ja suuremaid veinimaju Casa Ermelinda Freitas, asub Lõuna-Portugalis, aga on viimastel aastatel asunud laienema ka väljapoole oma piirkonda. 2017. aastal ostis Casa Ermelinda mõned viinamäed Vinho Verde regioonis – ja Porta Nova veinidesari on müügil juba teist aastat. Veel aasta hiljem viis veinimaja omanikest Freitaste perekond ellu veel ühe ammuse unistuse lisada Ermelinda portfelli ka lapike Dourot. 2018. aastast kuulub neile väile veinimõis Quinta de Canivães maalilises Ülem-Douros, Douro jõe lõunakaldal Vila Nova de Foz Côa regioonis. “Viinamägesid on seal vaid 20 hektarit, kõik klassikalised Douro sordid ja väga heas korras,” kirjeldas laiendust veinimaja omanik Leonor Freitas pärast uue valduse omandamist.

Esimesel aastal müüdi marjad kohalikele tootjatele ja tegeldi sisseelamisega. Ka Casa Ermelinda peaveinimeistri Jaime Quendera jaoks oli see esimene otsene tutvus Douroga. Kuid juba 2019. aasta marjad said veiniks Casa Ermelinda nime all – ja see esimene pääsuke ongi nüüd teie ees, Vinhas de Canivães DOC Douro 2019.

See punane vein on puhas nauding. Ta on valmistatud kolmest iidsest ja klassikalisest punasest Douro marjasordist, milleks on muidugi Touriga Nacional, Touriga Franca ja Tinta Roriz – samad marjad, millest on ka enamik punaseid portveine. Siiski on Jaime Quendera teinud midagi pisut teisiti, kui Douros tavapäraselt – ta on enne kääritamist hoidnud purustatud marjasegu mõnda aega jahedas n-ö käärima mineku piiril ja pärast käärimise lõppu ning enne tammevaatidesse minekut lasknud veinil “rahuneda” lahtistes anumates.

See punane vein on tõesti õhuline ja kerge, aga temas on olemas Douro marjade meelekindlus ja maitsete intensiivsus. Teda on lihtne juua ja meeldiv nautida. Douro kallaste suvine päikesepaiste, kiltkiviste terrasside mineraalsus ja talvised jahedad tuuled – see kõik on temas olemas. Temas on küpset marjasust, kaunist struktuuri, kergeid vürtse ja siledaid tanniine, Ta on kui klaasitäis mahlaseid, just valminud kirsse, milles siiski, nagu hiljem selgub, on paras annus vürtsikust. Veelkord on saanud kinnitust kultusveinimeistri Jaime Quendera oskus teha ka lihtsat ja hea hinnaga veini suurepäraselt.

See punane vein sobib liharoogadega, juustudega, ka mistahes kergemate toitudega ning muidugi lihtsalt nautimiseks. Serveerida 16 – 18 kraadi juuures.

Seda veini võib juua kas kohe või varuda kodusesse veinikeldrisse – heades tingimustes säilib ja küpseb ta edasi veel 8 – 10 aasta jooksul. Jääme ootama, milliseid Douro veine toob Casa Ermelinda välja järgmistel aastatel.

Portugali ühe kuulsama veinimeistri Jaime Quendera ja tema veinide kohta saab pikemalt lugeda blogist.

Auhinnad

Vinalies Internationales 2024 – Kuldmedal (2020)

Decanter World Wine Awards 2023 – Pronksmedal (2020)

Vivino hinne sellele punasele veinile on kõrge 3,9 punkti

 

 

 

 

 

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Touriga Nacional 40%, Touriga Franca 40%, Tinta Roriz 20%

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

13%

Maht

75cl

Tootja

Casa Ermelinda Freitas

Casa Ermelinda Freitas on 100-aastase ajalooga veinitootja, mille huvitavaks omapäraks on, et seda on algusest peale juhtinud Freitaste perekonna ettevõtlikud naised: 1920-ndatel noorelt leseks jäänud Deonilde, tema tütar Germana, edasi tolle tütar Ermelinda ja alates 1990-ndatest viimase tütar Leonor, kelle juhtimisel on ettevõttest saanud Portugali enim medaleid võitnud veinitootja. Leonorilt valmistub lähiaastail ettevõtte juhtimist üle võtma viies silmapaistev naine, tema tütar Joana, kes hetkel on tööstuse marketingidirektor. Casa Ermelinda-Portugal  

Sulle võib meeldida ka…