Terras do Pó Branco 2021

6,79 
9,05  /l

Pehme ja meeldiv, troopiliselt puuviljane, heas lõunamaiste maitsete tasakaalus valge vein Lõuna-Portugali liivastelt viinamarjaväljadelt

Laos

Tootekood: 5608527000210 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

MilVinhose veinisõbrad on juba eelmisest aastast tuttavad Terras do Pó suurepärase punase ja roosa veiniga, kuid nüüd on lisanudnud meie portfoliosse ka sama sarja valge vein. See on veel üks neist kõige odavama hinnaklassi suurepärastest veinidest, mida vaid Portugali veinimeistrid oskavad valmistada. Ta on mahe, pehme ja meeldiv. Temas on suvekuumi maitseid lõunamaisest puuviljaaiast, mida aga tasakaalustavad õrnalt hapukad tsitrusenoodid. See on tõesti hea struktuuriga valge kuiv vein, milles jääksuhkrut siiski ivake rohkem (5g/L), kui täiesti kuivades veinides.

Valmistatud on see valge vein Lissabonist lõunapoole jääva Setúbali poolsaare liivastel aladel (Terras do Pó tähendab tõlkes “jahuväljade maad”, liivast maad) kuuma lõunapäikese all küpsenud viinamarjadest. Troopiliste viljade ja tsitruste maitsetest pakatavale Fernão Piresele on lisatud umbes kuuendiku jagu hea happesusega Arintot. Kuigi lihtne vein, jagub tal keha ja meeldivaid järelmaitseid.

Sellel suurepärasel veinil on ka hulk prestiižseid medalivõite rahvusvahelistelt veinivõistlustelt, milleni enamik selle hinnaklassi  veine iialgi ei küündi. Kogenud veinimeistril Jaime Quenderal on taas õnnestunud teha vein, mille kvaliteet ületab kindlalt ta hinnataset.

Ja seda veini võib rahulikult hoida pudelis veel vähemalt kolm aastat. Vastupidiselt paljude arvamusele, et valged veinid pikalt ei säili, ei kao Terras do Pó Branco headus kuhugi.

See sõbralik valge vein sobib suurepäraselt seltskonnaveiniks, olgu kuumal suvel või talvises toasoojas. Toitudest suupistete, kala-, linnuliha- ja pastaroogadega ning riisiga, oivaliselt sushi kõrvale, samuti taimetoitude juurde. Serveerida 10 – 12 kraadi juuures.

Tunnustused

Aasta vein 2021 – Pronksmedal (Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni tunnustus) (2019)

Challenge International du Vin 2020 – Kuldmedal (2019)

International Wine Challenge 2018 – Kuldmedal (2017)

Decanter World Wine Awards 2017 – Hõbemedal (2016)

ProdExpo 2016 – Kuldmedal (2015)

Mundus Vini 2016 – Hõbemedal (2015)

Decanter World Wine Awards 2015 – Pronksmedal (2014)

Ka veini varasemad aastakäigud on võitnud hulgaliselt kuld-, hõbe- ja pronksmedaleid rahvusvahelistel konkurssidel Londonis, Pariisis, Brüsselis, Bordeaux’s.

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Fernão Pires, Arinto

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

12,5%

Maht

75cl

Tootja

Casa Ermelinda Freitas

Casa Ermelinda Freitas on 100-aastase ajalooga veinitootja, mille huvitavaks omapäraks on, et seda on algusest peale juhtinud Freitaste perekonna ettevõtlikud naised: 1920-ndatel noorelt leseks jäänud Deonilde, tema tütar Germana, edasi tolle tütar Ermelinda ja alates 1990-ndatest viimase tütar Leonor, kelle juhtimisel on ettevõttest saanud Portugali enim medaleid võitnud veinitootja. Leonorilt valmistub lähiaastail ettevõtte juhtimist üle võtma viies silmapaistev naine, tema tütar Joana, kes hetkel on tööstuse marketingidirektor. Casa Ermelinda-Portugal