Terra de Lobos Tinto 2021

8,95 
11,93  /l

Siledate tanniinidega, kergelt vürtsikas ja heas tasakaalus maitsetega kergemapoolne punane vein Lõuna-Portugalist, Tejo jõe äärsetelt liivastelt tasandikelt

Laos

Tootekood: 5602424000045 Kategooria:
 

Kirjeldus

See ilusas heas tasakaalus lõunamaine punane vein viib kokku Lõuna-Portugali kuulsaima iidse viinamarjasordi Castelão ja kogu maailmas kuulsa Cabernet Sauvignoni maitsed. Tumedanahaline Castelão on rikkalik ja tummine, kuid siiski veinimeistri soovidele alluv mari, millele Cabernet Sauvignon on lisanud karget vürtsikust ja tanniine. Selles veinis saavad kokku värsked punased marjad, kesksuvised lilled, pisut tõrksamad mustsõstrad ning lõhnav leedripuu. Ta ei ole käinud vaadis ja on seetõttu pisut kergem ja õhulisem, kui väga tõsised Lõuna-Portugali punased. Tema õrn happesus ja pehmed tanniinid moodustavad hea harmoonia, millele maailmakuulsad veinikriitikud on andnud kõrgeid hindeid. See punane vein on hea valik neile, kes sooviksid mõnusat veini mõistliku hinnaga.

Tore on ka ta nimi – tõlkes “Huntide maa”. Hundid, muuseas, on Portugalis täiesti olemas. Küll enam mitte metsadelt vaesemas Lõuna-Portugalis, kust see vein pärit, vaid metsases põhjas ja piiri taga Loode-Hispaanias (Galiitsias). Ibeeria hunt on küll pisut erinev mujal Euroopas, sh Eestis elavast hallist hundist, kuid tema asurkond on siin üsna arvukas, arvatavalt elab siin isegi kuni 2500 hallivatimeest, keda, muide, tohib lubade alusel küttida. Siiski antakse laskmislubasid välja vähe ja needki jäävad enamuses kasutamata, kuna ettevaatlik hunt lihtsalt ei anna ennast kätte. Ka välimuselt on Ibeeria susi pisut teistsugune meie omast: tal on valged põsed, must saba ja esikäppadel tumedad triibud. Veini tootja Quinta do Casal Branco on pühendanud Terra de Lobos veiniseeria (punane, valge ja roosa) sellele alalhoidlikule, kuid sihikindlale loomale, kes veel paarsada aastat tagasi ka Tejo jõe kallastel tänaste veinitoojate esivanemate majapidamiste lähistel ringi luusis. Tore detail on ka see, et Terra de Lobose veiniseeria peaveinimeister ise kannab nime Manuel Lobo.

See punane vein sobib hästi pastatoitudega, liharoogadega, aga ka juurviljahautiste või grillil valmistatud aedviljadega. Serveerida temperatuuril 16 – 18 kraadi.

Tunnustused

Robert Parker – 85 punkti

Wine Enthusiast Magazine – 85 punkti

International Wine Challenge 2020 – Pronksmedal

International Wine Challenge 2018 – Hõbemedal

Concours Mondial de Bruxelles 2018 – Hõbemedal

 

 

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Castelão, Cabernet Sauvignon

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

13,5%

Maht

75cl

Tootja

Quinta do Casal Branco