Sericaia Branco 2020

12,95 
17,27  /l

Tõsine ja meeldivalt iseloomukas valge kõrgmäestikuvein Ida-Alentejost, 700 meetri kõrgusel asuvalt väikselt viinamäelt, valmistatud Antão Vaz’ist ja Roupeirost, meelalt aromaatne ja maitsetelt mägililleline, kargelt köögiviljane ja magustroopiliste nootidega

Laos

Tootekood: 5600457601420 Kategooria:
 

Kirjeldus

See väga omanäoline valge vein tuleb paikkonnast, millest on vaid vähesed kuulnud – väikesest veinitalust, mis asub Ida-Alentejos Serra de São Mamede nõlvadel, enam kui 700 meetri kõrgusel Portalegre linnakese lähistel, Hispaania piiri äärsetel aladel. Alentejoga seostub tavaliselt Portugali metsik lõuna, kuum päike, kiltkivised viinamäed ja kontinentaalne kuiv kliima. Kuid süvitsi minnes võib Alentejo üllatada ka tõeliste mägiveinidega. Väike Portalegre veinipiirkond oli aastani 2003 iseseisev DOC. Nüüd on ta suure Alentejo osa, kuid siinsed veinid on üksjagu teistsugused, kandes endas Dão ja Ülem-Douro veinidele sarnast elegantsi, kuid siiski palju “kuumemas” kastmes.

See valge vein, mis on kahe siinse iidse viinamarjasordi – keerulise Antão Vaz’i ja kuumalembese Roupeiro (Siria) blend, on valmistatud marjadest, mis on küpsemise ajal kogenud suuri temperatuuride kõikumisi, südasuviseid jahedaid öid ja päevasel ajal meeletut kuumust. Üle mägede Hispaanias laiub samas paikkonnas viljatu kõrbemaastik, kus ei kasva pea mitte midagi. Ka siinpoolsetele mäenõlvadele ookeaniniiskus ei jõua ning suved on alati põuased. Seda intensiivsemad on aga marjade maitsed. Sellest veinist leiate hunnitult lõhnavaid mägililli, kargeid köögivilju, aga ka magusküpset mangot ning päikesekuuma sidrunikoore hapukat mõrkjust. Ta on ergas ja samas delikaatne, õrn, aga tagaplaanil jõuline ja täidlane.

Seda veini valmib igal aastal vaid 9000 pudelit, sest rohkemaks ei jätku marju. Valminud on ta veinimeister Sonia Martinsi käe all, kes on hinnatud tegija siinsetel mäenõlvadel.

See elegantne valge vein sobib heleda liha ja kalatoitude ning mereandide juurde, samuti suupistete kõrvale ja lihtsalt niisama nautimiseks. Serveerida temperatuuril 10 – 12 kraadi. Seda valget veini võib ka julgelt hoida veiniriiulil veel 4 – 5 aastat, ta küpseb pudelis edasi ja muutub üha täiuslikumaks.

Loe ka sama veini punase kaaslase Sericaia Tinto 2019 kohta.

Tunnustused

Vinho Grandes Escolhas – 16,5 punkti

Revista de Vinhos – 16 punkti

Vivino.com veinikriitikud on andnud sellele valgele veinile hindeks kõrge 3,8 punkti

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Antão Vaz, Roupeiro

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

12%

Maht

75cl

Tootja

Lusovini