Sericaia Tinto 2020

12,95 
17,27  /l

Klaar ja elegantne kõrgmäestikuvein Ida-Alentejost, 700 meetri kõrgusel asuvalt väikselt viinamäelt, kus kasvavad mustad marjad Trincadeira, Alicante Bouschet ja Aragonez, laagerdanud üheksa kuud Prantsuse ja Ameerika tammevaatides

Laos

Tootekood: 5600457600546 Kategooria:
 

Kirjeldus

Alentejoga seostub eeskätt Portugali metsik lõuna, kuum päike, kiltkivised viinamäed ja kontinentaalne kuiv kliima. Kuid süvitsi minnes võib Alentejo üllatada rändurit ka tõeliste mägiveinidega. Väike Portalegre veinipiirkond Põhja-Alenetjos, Hispaania piiri äärsetes mägedes, oli aastani 2003 iseseisev DOC. Nüüd on ta suure Alentejo osa, kuid siinsed veinid on üksjagu teistsugused, sest marjad tulevad kõrgustest, millega suudavad võistelda vaid Dão ja Ülem-Douro. See väike maalapp Portalegre ümbruses on mägine ja põhiliselt looduskaitseala. Viinamäed ulatuvad siin isegi üle 700 meetri kõrgusele, kus on ka südasuvel jahedad ööd ja talvel korralikud külmad, suvepäevadel aga meeletu kuumus. Üle mägede Hispaanias laiub samas paikkonnas viljatu kõrbemaastik, kus ei kasva pea mitte midagi.

See üsna väikses koguses valmistatud punane vein (10 000 pudelit) on Serra de São Mamedes asuval viinamäel küpsenud kolme tumetumeda marjasordi Trincadeira, Alicante Bouschet’ ja Aragonezi blend. Portalegre kuulsaim iidne viinamari, mis siin kasvanud sajandeid, ongi Trincadeira. Alicante on kliimapõgenik Prantsusmaalt, mis jumaldab Alentejo suvepäikest. Ja Aragonez (ehk Hispaania nimega Temprenillo) on teadagi must ja võimas mari. Ent kui Lõuna-Alentejos need marjad lausa pritsivad päikest, siis siin mägedes on nad taltsamad, sirgemad, pidulikumad. Ent intensiivsus ja maitsete kontsentreeritus on täpselt sama. Jah, jahedam kliima annab alati pisut erksama happesuse. Ent see ei häiri, vaid vastupidi – koos meisterlikult valitud tammevaatidega muudab veini eriti tasakaalukaks ja nauditavaks. Temas on tumedaid ploome, magusaid metsmaasiakid, õhulisi vürtse ja siidiseid tanniine.

Ehk pole ülearune lisada, et see vein on saanud tunda naiselikku kätt – veinimeister Sonia Martins on hinnatud tegija siinsetel mäenõlvadel.

See elegantne tumepunane vein sobib Vahemere köögiga, grillitud lihaga, pidulike suupistete ja pikalt laagerdanud juustudega. Serveerida temperatuuril 16 – 17 kraadi.

Loe ka sama veini valge kaaslase Sericaia Branco 2020 kohta.

Tunnustused

Revista de Vinhos – 17,5 punkti

Vinho Grandes Escolhas – 16,5 punkti

Vivino.com veinikriitikud on andnud sellele punasele veinile hindeks kõrge 3,9 punkti

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Trincadeira, Alicante Bouschet, Aragonez

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

13,5%

Maht

75cl

Tootja

Lusovini