(1 ülevaade)

Quinta dos Roques Branco 2018

11,65 
15,53  /l

Ohjeldamatult maitserikas valge vein Kesk-Portugali Dão graniidistelt mäenõlvadelt, intensiivselt lilleline ja tsitruseline, valmistatud viiest valgest viinamarjasordist väga looduslähedasel teel

Laos

Tootekood: 5603792001146 Kategooria:
 

Kirjeldus

See põnev valge vein vajab kindlasti aega süvenemiseks, et tunnetada temas peidus olevaid lõputuid maitseid. Kui esimest korda seda veini Portugalis maitsesime, olime päris üllatunud sellest maitserohkusest ja maitsete mitmeplaanilisusest. Dão on ju ajalooliselt blendide piirkond, veel paarkümmend aastat tagasi polnud üheviinamarjaveinid siin üldse lubatudki. Selles veinis on kokku saanud Dão kuninganna Encruzado, äärmiselt peen Malvasia Fina, troopiline Bical, mineraalne Cercial ja laimine-aniisine Gouveio. Dão veinitootjad on tõesti blendide meistrid ja see kuiv vein on tõestus nende suurepärastele oskustele.

2018. aasta oli Portugalis üldse, aga ka Dão mäenõlvadel viinamarjakasvatajate jaoks kõike muud kui lihtne. Terve kevade sadas lakkamatult vihma, mis lõi ohtliku fooni viinamarjahaigustele. Siis äkitselt suvelõpus, augusti alguses, saabus täiesti ootamatu kuumalaine, kus päike praadis lakkamatult ja õhutemperatuur püsis isegi kõrgematel mäenõlvadel neli päeva 50 kraadi all. See hävitas mitme marjasordi puhul (valgetest näiteks Gouveio ja Cercial) märkimisväärse osa saagist. Samas saabus täielik rahu maa peale saagikoristuse perioodil, kus septembris ja oktoobris püsis vihmata soe ilm. Kogu vastupidanud saak tuli ideaalses hapete-suhkrute tasakaalus, parimate maitseomadustega. Ehk Quinta dos Roques omanike sõnul said nad 2018. aastal teha veini küll vaid väheke, kuid see-eest üle ootuste maitsvat.

See valge vein on valmistatud äärmiselt looduslähedaselt, minimaalse tehnoloogilise sekkumisega. Kääritatud graniidist vannides, on tal lastud selgineda loomulikul teel ja mehaaniliselt filtreeritud on teda minimaalselt. Quinta dos Roques’i veinimeistri sõnul tuleb aga üks nende veinide võlu veel sellest, et valmiskäärinud veinil lastakse seista ületalve õues, seinteta katusealuses metallvaatides talvetuulte käes. Vein on villitud pudelitesse 2019. aasta aprilli lõpus.

Quinta dos Roques on kolmandat põlve viinamarjakasvatuse ja veiniteoga tegelev väike perefarm, mis on tuntud oma veinide äärmiselt kõrge kvaliteedi poolest. Põhilise osa oma vähesest toodangust müüvad nad Jaapanisse, Kanadasse ja USA-sse. Tõesti väikesele tootjale omaselt pole Quinta dos Roques’i veinidel eriti palju medaleid, sest nad ei saada oma toodangut järjekindlalt rahvusvahelistele konkurssidele, mis on alati seotud suurte kulutustega. Ka on nende veinide kogused väiksed ning isegi Portugalis neid müügil naljalt ei näe. Näiteks see valge vein pole esindatud isegi Vivino.com-is. Nautige teda sellisena, nagu ta on!

See valge vein sobib kala ja mereandide, aga ka muud heleda liha juurde, loomulikult ka lihtsalt nautimiseks iseseisvalt. Serveerida temperatuuril 10 kraadi. Veinikeldris võib julgelt hoida veel 5 – 8 aastat.

Tunnustused

Vinhos Grandes Escolhas – 15,5 punkti

Loe Portugali mäestikuveinide kohta pikemalt blogist

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Encruzado (45%), Malvasia Fina (35%), Bical (10%), Cerceal (5%) and Gouveio (5%)

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

13,5%

Maht

75cl

Tootja

Quinta dos Roques

1 arvustus tootele Quinta dos Roques Branco 2018

  1. Kristiina

    Minust on saanud lühikese ajaga Portugali veinide fänn ja see on veel üks vein milvinhose e-poest, mis on unustamatu. Nii palju erinevaid viinamarju ühes pudelis, nii palju maitseid ja samas väga väljapeetud, tõeline nautimisvein!

Lisa arvustus

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga