Quinta dos Quatro Ventos Reserva 2019

25,45 
33,93  /l

Kaunilt viimistletud ja väga elegantne klassikaline punane vein Ülem-Douro terrass-viinamägedelt, peene maitsebuketiga ja täidlane, laagerdanud 12 kuud uutes Prantsuse ja teise aasta Kaukaasia tammevaatides

Laos

Bacalhoa Logo
Tootekood: 5601213024033 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

Douro punased veinid on omamoodi klassika – nad on maitsekad, kuid soliidsed, rahumeelsed ja ääretult elegantsed, valmistatud enamasti samadest viinamarjadest, millest paar sajandit Douro võrdkujuks olnud portveinimarjad – Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz jne. Just neist kolmest on tehtud ka see punane vein.

Kannikeselilla Touriga Nacional, mägiroosine ja mustadest metsamarjadest tulvil Touriga Franca ning tugev ja intensiivsete tanniinidega Tinta Roriz näitavad selles toredas veinis atraktiivset kokkumängu Prantsuse ja Kaukaasia tammega. Küpsed mustad marjad ja palsam, selle taga kumamas lõunamaa päikse käes sulades lõhnama hakkav tõrv ja väheke suitsuseid aroome. Samas on temas palju värskust, justkui mõned marjad oleksid nopitud teepervelt just äsja. Dourolikult küpsed tanniinid tunduvad lausa siidised. See on vein, mis kajastab Douro punaste veinide klassikalist headust – ta tundub kohati lausa kerge nagu suvine tuuleiil maalilise jõe kauneid kaldanõlvu paitamas. Samas on see maitsetebukett nii intensiivne ja võimas, järelmaitse pikk ja veel ka klaasiga lõpetamise järel mõnda aega meeltes nauditav.

See elegantne punane vein sobib liharoogade, aga ka juustude ja külma laua kõrvale, muidugi ka niismaa klaasikese hea veini nautimiseks. Serveerida 16 – 18 kraadi juures.

NB! Samal veinil on olemas ka eriti luksuslik ja lausa eksklusiivne aastakäik 2014. aasta saagist – Quinta dos Quatro Ventos Grande Reserva 2014

Tunnustused

Vivino.com veinisõbrad ja -kriitikud on andnud sellele punasele veinile hindeks väga kõrge 4,2 punkti – ta on arvatud maailma parimate veinide ülemise 2 protsendi hulka.

Mundus Vini 2023 – Kuldmedal (2019)

International Wine Challenge 2021 – Hõbemedal (2018)

Wines of Portugal 2021 – Hõbemedal (2018)

Mundus Vini 2020 – Kuldmedal (2018)

Vinho Grandes Escolhas – 17 punkti (2018)

Revista de Vinhos – 17 punkti (2017)

 

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

14%

Maht

75cl

Tootja

Bacalhôa Vinhos de Portugal

Bacalhoa Logo