Quinta dos Quatro Ventos Douro Grande Reserva 2014

44,95 
59,93  /l

Harulduste hulka kuuluv suur ja võimas klassikaline punane vein Ülem-Dourost, mida on valmistatud vaid ühel aastal ja väga väikses koguses, laagerdanud 14 kuud Prantsuse ja Kaukaasia tammevaatides

Laos

Bacalhoa Logo
Tootekood: 5601213162575 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

Me oleme otsustanud Eestisse tuua väikses koguses ka väga haruldasi veine, et tõelised veinihuvilised saaksid avardada oma vaadet Portugali põnevale ja Eestis veel üksjagu vähetuntud veinimaailmale. Siin ongi veel üks neist hästi valitud toodetest – seekord maaililise Ülem-Douro kõrgeteslt viinamägedelt. Seda veini on valmistatud vaid ühel aastal – Douros viimasel kümnendil pea ideaalseks peetud 2014. aasta ilusalt küpsenud punaste marjade saagist. Douro punased veinid on ju omamoodi klassika – nad on soliidsed, rahumeelsed ja ääretult elegantsed, intensiivsete maitsete ja ilusate tanniinidega. Tegu on viinamarjadega, mis paar aastasada olid maailmas tuntud eeskätt portveinimarjadena, kuid millest kuivad veinid on lihtsalt võluvad.

Ka selles punases veinis mängivad teile võluvat kammermuusikat kiltkivistel-graniidistel kõrgetel terrassidel küpsenud kannikeselilla Touriga Nacional, mägiroosine ja mustadest metsamarjadest tulvil Touriga Franca ning tugev ja intensiivsete tanniinidega Tinta Roriz. Selle vähese veinikoguse jaoks on valitud vaid parimatest parimad marjad, mil on lastud jahedas aeglaselt veiniks käärida. Seejärel on vein läinud 14 kuuks kerge röstiga Prantsuse ja Kaukaasia tammevaatidesse küpsema. Pudelitesse villituna on ta jäänud veel aastateks laagerdama jahedasse veinikeldrisse. Alles aastal 2019 on tootja viinud selle veini esimest korda kriitikute palge ette – esmalt reserva-klassi veinina – ja hindajad pole kiidusõnu tagasi hoidnud. Läinud talvel aga osutus see 2014. aasta marjadest vein juba sedavõrd tõsiseks šedöövriks, et talle anti grande reserva nimetus.

Pikantsed vürtsid ja palsam, mis põimitud elegantseks kangaks punaste ja mustade metsamarjadega värskusega. Elegantne lillede aroom, tume šokolaad ja päikesekuiv tubakas, suud vallutavad siidpehmed tanniinid ja õhkõrn röstine hingus. See on vein, mida atasub nautida erilisil hetkil – või muuta mõni tähtis hetk koos selle veiniga eriliseks!

See suursugune punane vein sobib suurte liharoogade ja metsiku grilli kõrvale, samuti tõsiste pikalt laagerdanud juustude kõrvale. Serveerida 16 – 18 kraadi juures.

See vein on pakendatud kolme pudeli kaupa kaunisse puitkasti.

NB! Soovitame mõnel teisel korral proovida ka sama veini kraadike lihtsamat, kuid nauditavat reserva-klassi veini Quinta dos Quatro Ventos Reserva 2018.

Tunnustused

Vinho Grandes Escolhas – 17,5 punkti

Decanter World Wine Awards 2023 – Pronksmedal (2015)

International Wine Challenge 2021 – Hõbemedal (2014)

Vivino.com veinikriitikud – need vähesed, kel on olnud võimalust ja au seda haruldast punast veini maitsta – on andnud talle hindeks ülikõrge 4,4 (!) punkti

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

14%

Maht

75cl

Tootja

Bacalhôa Vinhos de Portugal

Bacalhoa Logo