Quinta de São Lourenço Singe Estate Tinto 2016

18,95 
25,27  /l

Kontsentreeritud ja kirgas punane vein Atlandi rannikualalt, milles on punaste marjade ilu, palsamit, vürtse ja šokolaadi ning peeneid õhulisi tanniine, laagerdanud ligi aasta õrna röstiga Prantsuse tammest vaatides

Laos

Tootekood: 5601664543107 Kategooria:
 

Kirjeldus

Quinta de Sao Lourenço asub kauni Anadia linnakese lähistel Atlandi ookeani rannikul. See kuiv punane vein on valmistatud veinimõisa parimatest Baga ja Touriga Nacionali marjadest, mis küpsenud heledal saviliivasel pinnasel, mis kunagi ammu oli ookeanipõhi. Tuleb aga kohe õelda öelda, et see punane vein on hoopis teistsugune, kui Lõuna-Portugali tugevad-tummised punased veinid või ka Bairradaest põhja- ja idapoole jääva Douro oru või Dão mägede kivistel viinamägedel küpsenud viinamarjadest veinid. See punane vein on läbinisti Bairrada, tundub õrn ja happene, aga kui ta sisuni jõuda, avab end ääretult elegantne punane vein, mis on intensiivne, väga tihedate maitsetega, külluslik ja nauditav.

Tumepunane ja tugeva happesusega Baga on Bairrada ikoonviinamari, millest on vein saanud punaste marjade erksad maitsed. Tumelilla Touriga on lisanud sellele õrna lillelisust ja rohusust. Prantsuse tammevaadist on tulnud pikantsed vürtsid ja siidised tanniinid, millele pikk laagerdamine on lisanud palsami- ja sokolaadimaitseid. Esimese hooga klaasi kallamise järel maitstes tundub see vein teile väga tugevalt happene, aga juba 20 – 30 minuti pärast, kui olete temaga pisut suhelda jõudnud, hakkab ta avama oma tõelist kirglikku palet ning happesuse noodid vahetuvad põnevate maitsekihtide vastu.

See punane vein on sisukas, samas vaoshoitud ja intensiivne. Kindlasti on ta väga gastronoomiline, sobides nii tõsiste liharoogade kui kergemate toitude juurde. Tänu oma õhulisusele on ta ka väga hea valik kui tekib tahtmine maitsta niisama klaas või paar punast veini.

See elegantne punane vein sobib ulukilihaga, samuti veise- ja sealihatoitudega, isegi vürtsikamate linnuliharoogadega, rasvasemate juustudega. Serveerida 16 – 18 kraadi juures. NB! Kindlasti anda talle aega avanemiseks või dekanteerida.

NB! Vaata ka väga põnevat sama tootja samadest viinapuuaedadest pärit Quinta de Sao Lourenço Brut 2008 vahuveini

Tunnustused

Vinho Grandes Escolhas – 17 punkti

Revitsa de Vinhos – 17 punkti

Vivino.com hinnangul kuulub see punane vein maailma parimate veinide ülemise 4 protsendi hulka ja talle on antud hindeks kõrge 4,1 punkti

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Baga 50%, Touriga Nacional 50%

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

13,5%

Maht

75cl

Tootja

Caves São Domingos