São Domingos Grande Escolha 2015

22,95 
30,60  /l

Täidlane ja hästi viimistletud, pehmete tanniinidega punane vein, milles on metsikuid marju, vürtse ja varjulise metsaserva lilli, küpsenud kaksteist kuud Prantsuse ja Ameerika tammevaatides

Laos

Tootekood: 5601664633143 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

See meisterlik punane vein avab veel ühe külje Bairrada hommikuudusest ookeaniäärsest veinipiirkonnast. Siinsel saviliivasel pinnasel kasvavad hästi Portugali iidsed viinamarjasordid, aga sama koduselt tunnevad end siin suured maailmasordid. See punane vein ongi nagu harmooniline abielu Portugali kuulsaima marja Touriga Nacionali ja Prantsusmaalt siia ränannud Merlot’ ja Syrah’ vahel. Esimest on veinis täpselt pool ja teist kahte teine pool.

See vein on pikalt ja rahulikult tehtud. Hommikujaheduses korjatud marjad on kääritatud koos ja läinud seejärel pisut enam kui aastaks laagerdama erineva vanusega Prantsuse ja Ameerika tammevaatidesse. Pudeleisse villitult on vein jätkanud veel poolteist aastat järelküpsemist jahedas veinikeldris. Alles seejärel on ta saanud sildid ja lubatud müüki.

Temas on Prantsuse veinidest tuttavaid maitseid, kuid ka midagi väga portugalipärast. Punased ja mustad metsamarjad on siin koos Tourigaliku lillelisusega, hästi taltunud tanniinide ja põneva vürtsikusega, milles on valget pipart, pisut vanilli, õrna suitsusust. See on suur ja sõbralik, kontsentreeritud lõhnade ning maitsetega punane vein, mis vajab kindlasti 20 – 30 minutit õhku, et teile oma olemus kenasti avada.

See punane vein sobib rammusate juustudega, suurte liharoogadega, maitsekate praadide ja hautistega, samuti oivaliselt suvise grilli kõrvale. Serveerida 16 – 18 kraadi juures. NB! See vein vajab kindlasti aereerimist või siis klaasis pisut aega õhuga kohtumiseks – lubage talle seda!

Tunnustused

Veiniajakiri “Revista de Vinhos” – 17 punkti

Vinhos de Portugal 2018 – Hõbemedal

Vivino.com hinnangul kuulub maailma parimate veinide ülemise 9 protsendi hulka, talle on antud hindeks 4,1(!) punkti (2015)

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Touriga Nacional 50%, Merlot 30%, Syrah 20%

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

14%

Maht

75cl

Tootja

Caves São Domingos