Quinta da Folgorosa 2015

18,65 
24,87  /l

Suur, võimas ja ehe, väga intensiivse maitsetebuketiga punane vein Lissaboni veinipiirkonna savistelt-lubjakivistelt viinamägedelt, valmistatud nelja sorti tumedatest viinamarjadest ning laagerdanud 12 kuud Prantsuse tammevaatides. Tänavuse Mundus Vini ja Brüsseli veinikonkursi kuldmedalivõitja

Laos

Tootekood: 5600382880051 Kategooria:
 

Kirjeldus

See punane vein võtke ette siis, kui tahate minna kindla peale ja maitsta suurt ja küpset klassikat. Ta on intensiivne, rikkalik ja võimas, mitmekihiliste aroomide ja maitsetega, vürtsine, suitsune ja küpselt marjane. See on tõesti karakteriga vein, rikkalike ilusate tanniinidega ja samas kirkalt elegantne.

Ta on valmistatud nelja sorti kõige tumdamatest ja maitsekamatest viinamarjadest, mille hulgas on esindatud Aragonez, Alicante Bouschet, Touriga Nacional ja Castelão. Kuid nüüd tuleb nende marjade puhul olla valmis pisut uuteks nüanssideks, Lissaboni veinipiirkonna pinnas ja ilm on üksjagu teistsugused. Mullad on siin savised-lubjakivised ja ookeani läheduse tõttu kliima aastaringselt niiske. Suvepäike on küll kirgas, aga suved mitte kunagi nii kuumad, kui Alentejos või mujal sisemaal.

Selle veini jaoks on kõik neli marjasorti kääritatud veiniks eraldi ning alles seejärel veinimeistri terase pilgu all kokku blenditud. Edasi on ta läinud Prantsuse tammevaati laagerdama terveks aastaks. Pudeleisse villituna jäi ta veel mitmeks aastaks veinikeldrisse – ja saatuse tahtel jõudis rahvusvahelistele konkurssidele alles 2021. aastal, pärast seda kui Quinta da Folgorosal vahetus oamnik, kes hakkas 300-aastase ajalooga veinimõisa keldrites leiduvaid pärleid uurima. Siin ongi üks neist – ja kel huvi, siis hoidke silmad lahti, sest neid võib ilmsiks tulla veel!

See suur punane vein sobib kokku suurte liharoogadega, ahjupraadidega, vürtsikate hautiste ja grilliga. Kuna ta on aga sedavõrd viimistletud, siis võib teda nautida ka toiduta, lihtsalt hea veinina kaunite hetkete, heade sõprade ja juttude juurde, võib-olla pisukese juustu ja maitsvate oliividega. Serveerida 16 – 18 kraadi juures.

Tunnustused

London Wine Competition 2022 – Hõbemedal

Concours Mondial de Bruxelles 2021 – Kuldmedal

Mundus Vini 2021 – Kuldmedal

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Aragonez, Alicante Bouschet, Touriga Nacional, Castelão

Piirkond

Veinimeister

,

Alkoholisisaldus

13,5%

Maht

75cl

Tootja

Quinta da Folgorosa