Primavera Tinto Garrafeira 1995

44,65 
59,53  /l

Kuidas maitseb vein, mis on laagerdanud maaaluses veinikeldris enam kui 20 aastat? Siin ta on – Baga Garrafeira aastast 1995! Tänavu hilissuvel ümber korgitud ja vahatatud, soliidses kinkekarbis

Välja Müüdud

Laost otsas

Tootekood: 5601178300302 Kategooriad: , , ,
 

Kirjeldus

Primavera veinikeldri asutasid kaks venda, Lucénio ja Vital Rodrigues de Almeida, 1944. aastal. Nad olid noored ja töökad, visad ja alalhoidlikud ning panid “Kevade veinimajale” tugeva aluse, mis tõi peatselt kuulsust veinimaailmas ja kogu suguvõsale ka tööd ja äraelamist. Kui vendade jaks raugema hakkas, leidus järjest neid, kes veinikeldri juhtimisel kaasa lõid. Primavera on olnud tunnustatud kui moodne ja innovaatiline kvalittetveinide ja -vahuveinide tootja.

Aasta-poolteist tagasi, toimus aga Primavera juhtimisel veel üks suuremat sorti muutus, kui Brasiiliast tuli vanaonude alustatud ärile õlga alla panema isegi veel mitte kolmekümnene Lucénio Saraiva. “Mu onudel-tädidel on ainult tütred ja ükski neist ei tahtnud Primaverat oma tööks võtta. Nii nad lõpuks minu ära rääksidki,” naeris Lucénio. Tema juhtimisel on nüüd juba 78. aastat tegutsevas Primaveras lühikese ajaga toimunud palju põnevat.

Näiteks ka see, et suurest ja paljude nurgatagustega veinikeldrist leiti tolmukorra alt paarsada niiskunud siltidega pudelit, milles 1995. aasta Bagast punane vein. “Me tegelikult arvasime, et küllap see on juba üle serva. Aga tegime mõned pudelid lahti ja – ohh! Nii otsustasimegi neil korgid vahetada ja pakkuda võimalust neid maitsta inimestele, kes tunnevad huvi,” rääkis Lucénio meile, kui väisasime Primaverat oma sügisese veinireisi ajal, et ostu jaoks veinide ja vahuveinide uued aastakäigud üle maitsta. Loomulikult küsisime endale ka mõned kastid seda põnevat 1995. aasta oma. Korgivahetus oli just toimunud – kokku tuli “uues kuues” pudeleid 180!

Müüki neid ei pandudki, kõik 180 pudelit läksid n-ö althõlma neile, kes omad, suured huvilised, ja peale juhtusid. Meil igatahes taas vedas!

Tasub meenutada, et 1995. aasta oli Bairradas üle aegade parimaid. Just selle aasta puhtast Bagast punane vein ongi neis pudeleis. Ja juba toona oli ta hinnatud Garrafeira nimetuse vääriliseks – erakordne vein! Innovaatilise imagoga Primavera oli kogu Bairradas esimene tootja, kes üldse puhtas Bagast veini teha julges – toona olid ju Portugali veinid alati blendid, nii oli see olnud aegade algusest.

Kui kaua see punane vein tammevaadis on olnud, millistes vaatidies ja kuidas täpselt ta 25 aastat tagasi tehti, pole peensusteni teada. Teada on see, et valmistati teda 32 600 pudelit, millest igaühel oli number peal (nagu garrafeiradelt nõuti). Need originaalnumbrid on ka ümberkorgitud pudelitel küljes.

Seega ega muud, kui kel huvi, see maitseb! Teist niisugust võimalust ilmselt ei tule. Kuidas maitseb legendaarne Baga aastast 1995!

Tunnustused

Bairrada Wines and Sparkling Wines contest 2023 – Kuldmedal

Kellel suurem huvi Bagat uurida, siis maitske kindlasti ka Primavera veinimeja uhiuut, mõningase pausi järel 2021. hilissügisel välja tulnud 100% Baga viinamarjast punast veini Primavera Baga Reserva 2019

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Baga

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

13%

Maht

75cl

Tootja

Caves Primavera

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Primavera Tinto Garrafeira 1995”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga