NB! E-pood on kuni 28.02.2024 suletud seoses talvepuhkusega. Hulgiostjatel võtta ühendust sales@milvinhos.com.
 

Primavera Baga 100% Reserva 2020 NB! UUS VINTAGE

16,95 
22,60  /l

See on Baga oma täies eheduses, intensiivne ja küpsetest marjadest pulbitsev, keeruline ja täis elegantsi, ergas ja viimistletud, moodne klassika Atlandi ookeani rannikult

Tootekood: 5601178301590 Kategooriad: ,
 

Kirjeldus

Mustanahkse, pisikese ja üsna äkilise Baga ning Bairrada veinipiirkonna vahele võib vabalt panna võrdusmärgi. Baga on siinne iidne sort, millest valmib enamik Portugali valgeid ja punaseid vahuveine, aga mida on aastasadu lisatud ka kõikidesse Atlandi äärse Bairrada punastesse blendidesse. Baga teeb veini erksaks ja marjaseks, võimsaks ja vahel lausa sõjakaks.

Primavera veinimaja, muide, oli piirkonnas esimene, kus umbes kolm kümnendit tagasi hakati katsetama puhtast Bagast veini tegemisega – ajalooliselt on ju Portugali veinid olnud alati blendid ehk mitme viinamarjasordi segud. Nüüd on puhtaid Bagasid veiniturul juba suur hulk, pea iga siinne veinitootja üritab teha oma Bagat. Kummalisel kombel aga juhtus nii, et Primavera veinikeldris vahepeal üsna pikka aega puhast Bagat punase veini vormis ei valmistatud. Kuni 2021. aasta sügiseni, mil villiti taas pudeleisse ehe Baga 2019. aasta marjadest. Vein sai andeka veinimeistri Antero Silvano käe all nii hea, et regionaalne hindamiskomisjon andis talle kõhklusteta Reserva-nimetuse. Jah, Portugalis ei tulene veini nimes olev Reserva, Garrafeira või Grande Escolha nimetus mitte tammevaadis oldud ajast (nagu nt Hispaanias), vaid see on proffidde poolt omistatav aukraad. Seega on Primavera veinimajas punase Baga traditsioon taastatud!

Selles veinis on viimseni küpseid vaarikaid, maasikaid ja kirsse. Ta on intensiivne ja keerukas oma aroomidelt ja maitseilt. Samas on ta ilusa ja viimistletud struktuuriga, lausa sametpehme.

See punane Baga sobib oivaliselt toitude juurde, suurte ja ka väiksemate liharoogade kõrvale, grillipeole ja kõige pidulikumale õhtusöögilauale. Serveerida 16 – 18 kraadi juures.

Tunnustused

Bairrada Wines and Sparkling Wines contest 2023 – Kuldmedal (2020)

Berliner Wine Trophy 2022 – Kuldmedal (2020)

Mundus Vini 2022 – Hõbemedal (2019)

Revista Paixão Pelo Vinho – Mesiterlikkuse preemia, 18 punkti

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Baga

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

14%

Maht

75cl

Tootja

Caves Primavera

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Primavera Baga 100% Reserva 2020 NB! UUS VINTAGE”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga