NB! E-pood on kuni 28.02.2024 suletud seoses talvepuhkusega. Hulgiostjatel võtta ühendust sales@milvinhos.com.
 

Cortém Sauvignon Blanc Viognier (Orange) 2016 NB! EESTI AASTA VEIN 2022

17,95 
23,93  /l

Lissaboni külje all, pea ookeanipiiril asuva viinamäe valgest Sauvignon Blanc’ist ja Viognier’st valmistatud “oranž” vein, mis on käärinud marjanahkadel ja laagerdanud kaks aastat enne pudelitesse villimist. Vaid 1600 pudelit!

Tootekood: 0612058962805 Kategooriad: , ,
 

Kirjeldus

Siin on taas üks äärmiselt omapärane ja lausa hullumeelse karakteriga valge vein – ei, õigemini oranž! Jah, ta on valmistatud valgetest viinamarjadest nii, nagu tavaliselt tehakse punast veini – mitte klaarist mahlast, vaid koos marjanahkade ja seemnetega käärides. Käärimine toimub lahtistes nõudes ja vaid looduslike pärmidega. Vein on ka mehhaaniliselt filtreerimata, pärast käärimise lõppu on lastud nahkadel ja sademel lihtsalt alla vajuda ja vein on läinud veel kaheks aastaks roostevabadesse metallvaatidesse laagerdama. Alles 2020. aasta novembris on ta villitud pudelitesse ja lastud veinikeldrist välja – gurmaanidele maitsmiseks.

Niisugune pikk ja meelas valmistamisviis sobib hästi Atlandi ookeani kaldapealse (suhteliselt) jaheda kliimaga. Cortém Vinhos on väga väike veinimaja Lissabonist pisut põhjapool, peaaegu mererannal asuvate viinamägedega. Siin ei ole kunagi liiga palav, ega lähe külmemalgi talvelgi jahedamaks, kui viis-kuus kraadi – aastakeskmine on +16. Just selle müstilise koha, tookord sööti jäänud viinamägedega, ostis paarkümmend aastat tagasi veinihuvilistest Inglise-Saksa abielupaar, mõlemad olnud varasemas elus helitehnikud ja muusikainimesed. Aastatega ehitasid nad üles tõeliselt omanäolise butiik-veinimaja, kus valmivad väga omanäolised käsitööveinid, mida paraku saavad maitsta vaid väga vähesed – igat veini tehakse vaid paar vaaditäit, sedagi vaid aastatel, mil marjad on just soovitud veini jaoks parimad.

Selles veinis mängivad loodusega kokku Prantsuse marjad Sauvignon Blanc ja Viognier. Pikast laagerdamisest on see vein lausa ehmatavalt maitsekas, nii võimas, et ta vajab üsna palju õhku enne, kui ta klaasis end teile avab. Aga seda avanemist ja maitsete muutumist on põnev jälgida. See on tõeline “orange wine” oma tugevate apelsini-, kaneeli-, pipra- ja heinamaamaitsetega. Aga kui tabate hetke, siis võite temast leida isegi vihmaniiske lamvakasuka või koeravilla toone.

See suur ja võimas valge vein sobib eeskätt gurmaanidele nautimiseks ja veinihuvilistele uurimiseks. Aga toitudest võib teda pakkuda lisaks juustudele-suupistetele ka rammusa tursa- või tuunikala juurde ning kas või veiseprae kõrvale. Muidugi vürtsikad toidud, idamaine ja Aafrika köök on omal kohal. Serveerida pisut soojemalt 12 – 14 kraadi juures.

NB! Selles veinis on sulfiteid nii minimaalselt, et peaaegu polegi.

Tunnustused

Aasta vein 2022 – Pronksmedal (Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni tunnustus)

International Organic Wine Award 2021 – Hõbemedal

Revista de Vinhos – 16 punkti

Lisainfo

Tüüp

Viinamarjad

Sauvignon Blanc, Viognier

Piirkond

Veinimeister

Alkoholisisaldus

13,5%

Maht

75cl

Tootja

Cortém Vinhos

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Cortém Sauvignon Blanc Viognier (Orange) 2016 NB! EESTI AASTA VEIN 2022”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga